Labdarúgás: Csabai továbbjutás a Magyar Kupában

2018. február 28. 20:26 | Szegedi Zsolt

A nyolcaddöntő „odavágóján” 3-1-es viharsarki siker született Nagykanizsán, úgyhogy egyértelmű volt a hazaiak célja: újabb győzelemmel kivívni a továbbjutást. A két osztállyal lejjebb játszó együttes utazó kerete nem bízta a véletlenre, már egy nappal a találkozó előtt a megyeszékhelyen tanyázott, és abban bízott, megnehezítik a hazaiak dolgát.

A pályát sikerült megtakarítani a hótól, de a talaj természetesen nagyon fagyos volt, várható volt, hogy nem alakul ki majd folyamatos játék. A mínusz 8 fokban kezdődő mérkőzésen 100 néző azért tiszteletét tette, és ebből hat(!) Nagykanizsáról érkezett.

Az első negyedórában azonnal magához ragadta a kezdeményezést a lila-fehér együttes, és ezzel mezőnyfölényben is játszott. Hiába volt azonban a dominancia, helyzetekig nem sikerült eljutni az ellenfél kapujánál. Olyannyira nem, hogy kapura lövést sem egyezhetünk fel sokáig. Egészen a 27. percig, amikor is az egyre inkább felbátorodó vendégcsapat veszélyeztetett először: Horváth Detre lövését kellett Máthé kapusnak védenie. A félidő további részében sem a helyzetekről szólt a találkozó ezen része, több lövést is láthattunk mindkét oldalon, de mindegyik célt tévesztett. Boér Gábor valószínűleg azért a pálya talaja ellenére sem így képzelte el az első félidőt.

A második játékrészben egy más felfogású hazai együttes jött ki a pályára és újra előjött a dominancia, sokszor teljesen beszorította kapuja elé a vendég együttest. Szabó Ádám kapusnak ekkor már több dolga is akadt. A 47. percben Gránicz veszélyeztetett, az 54. percben pedig Tóth Dániel maradt teljesen egyedül a 16-os jobb sarkánál, de lövését állította a vendég-kapus. Hat perccel később Gránicz hagyta ki a meccs addigi legnagyobb helyzetét, 6 m-ről nem találta el a kaput. A 64. percben Urbin Péter lőhetett volna gólt, majd Tóth Dániel hagyott ki helyzetet. Volt tehát már bőven lehetőség a gólszerzésre, egy ideig azonban úgy tűnt, mindegyiket megússza a vendégcsapat, amely játékosai ezekben a percekben teljesen a védekezésre voltak berendezkedve. A 74. percig hármat is cserélt Boér Gábor, bízva abban, hogy sikerül végre feltörni a reteszt. Nos, ez végül egy büntetővel sikerült, miután a végig nagy kedvel játszó Viczián remek labdát kapott a bal összekötő helyén a 81. percben, betört a tizenhatoson belülre, ahol is egy nagykanizsai védő egy ütemet késve szabálytalankodott vele szemben. Teljesen jogos tizenegyes következett, amelyet a csereként beállt Birtalan Botond értékesített úgy, hogy a jobbra elmozduló kapus helyére a kapu közepébe lőtt (1-0). Úgy tűnt, ezzel az eredménnyel aztán mindenki megelégedik, miután a maradék 10 percben már különösebb említésre méltó esemény nem történt.

A Békéscsaba teljesen megérdemelten jutott tovább a két mérkőzés alapján, 4-1-es összesítéssel. A lila-fehérek a negyeddöntőben a tavaly még másodosztályú Balmazújvárossal játszanak majd.

Az Előre-Nagykanizsa találkozót csütörtökön 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!