Labdarúgás: Az utolsó percekben egyenlített a Békéscsaba

2023. február 26. 17:10 | Varga Diána

Az utolsó helyen álló Dorog ellen lépett pályára idegenben a Békéscsaba vasárnap délután, a labdarúgó NB II. 25. fordulójában.

DOROGI FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (1–0)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző. Vezette: Móri Tamás (Kulman Tamás, Király Zsolt)
DOROG: Molnár Zs. – Barna G., Lénárt, Preklet, Kotula M. – Albert Á., Kapornai (Király P., 87.), Sztojka – Szerencsi (Magyari Sz., 66.), Szalai J. (Paudits, 87.), Papp Máté (Papp Marcell, 66.). Vezetőedző: Marián Sluka
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G. (Hodonicki, 66.), Albert I., Bora, Mikló (Kóródi N., 84.) – Váradi Á. (Hamed, a szünetben), Zvara L. (Futó, 83.), Kitl M., Horváth P. – Lukács R. (Máris, 73.), Czékus. Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerzők: Szalai J. (17.), ill. Czékus (87.)

A mérkőzés első lövőhelyzetét az 5. percben jegyezhettük fel: Papp Máté 17 méteres lövése nem találta el a kaput. Néhány perccel később a csabaiak alakítottak ki helyzetet, ám Czékus Ádám próbálkozását Molnár Márk védte. A mérkőzést sereghajtó pozícióban elkezdő hazaiak a 17. percben szerezték meg a vezetést: Szalai kiugratása után Kotula Máté lőtt a viharsarkiak kapujába (1–0). A házigazda volt aktívabb a félidő folytatásában, de újabb gól már nem született a szünetig.

A második félidőben a csabaiaknak többször is jó esélye volt a gólszerzésre, Kitl távoli kísérletei nem találták el a kaput, Molnár kapusnak a 75. percben Hamed lövésénél kellett bravúrt bemutatnia. A dorogiak eldönthették volna a három pont sorsát, de nem éltek a lehetőségekkel, ez pedig megbosszulta magát: a 87. percben Czékus Ádám juttatta a hálóba a játékszert, ezzel egy pontot megmentett csapatának (1–1).

A Békéscsaba ezzel a döntetlennel maradt a 18. helyen a tabellán, míg a dorogiak elléptek az utolsó pozícióból. A viharsarkiak legközelebb március 5-én 14 órától lépnek pályára, akkor a Szeged-Csanád Grosics Akadémiát fogadják majd a Kórház utcai stadionban. A találkozót élőben közvetítjük a 7.Tv-n!