KSH: Az elmúlt egy évben 30,9 százalékkal emelkedett az élelmiszerek ára

2022. szeptember 9. 07:30 | behir.hu

Augusztusban a fogyasztói árak összességében, átlagosan 15,6 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, egy hónap alatt 1,8 százalékkal nőttek - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az elemzők 15,7 százalékos augusztusi inflációt vártak.

Az elmúlt egy évben az élelmiszerek ára 30,9, a tartós fogyasztási cikkek ára 14,8 százalékkal emelkedett. 

Az éves maginfláció 19,0 százalékos, a nyugdíjas kosárra számított fogyasztói áremelkedés 15,7 százalékos volt augusztusban - közölte a KSH.

Forrás: MTI

További programok »

Gazdaság

Fókuszban a reklámszabályok: országos vizsgálatot folytat az fogyasztóvédelem

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalokkal együttműködve idén is ellenőrzi, hogy a vállalkozások betartják-e a reklámokra és a fogyasztói tájékoztatásokra vonatkozó szabályokat. Az ellenőrzések célja a jogszabályi előírások következetes betartása, valamint a tisztességes piaci tájékoztatás és a tudatos fogyasztói döntések erősítése.
10:36
FEL