Kosárlabda: Simán nyert Debrecenben a Csaba

2022. október 28. 18:00 | Kovács Dávid

A Békéscsabai KK 73-55-re nyert idegenben a debreceni Cívis KK23 együttese ellen csütörtök este.

CÍVIS KK U23 – BÉKÉSCSABAI KK 55-73 (14-20, 17-25, 11-10, 13-18)
CÍVIS: Szirbucz 7, Sólyom 9/3, Farkas Cs. 7, Schwarczenberger 17/3, Zoványi 7/3. Csere: Valner 1, Csuja 2, Virágh B. 2, Virágh P. 3, Rácz, Makray. Vezetőedző: Ráthonyi Tamás.
BKK: Kovács J. 8/6, Balog G. 12/9, Szarvas 11/9, Hajdu M. 6, Milosevic 18. Csere: Gura 5/3, Czifrák 2, Oláh D., Csák 8. Vezetőedző: Laczkó Róbert.

A csabaiak az Eszterházy elleni rangadón aratott sikert követően csütörtökön pótolták a Cívis KK U23-as együttese szembeni, 2. fordulóból elhalasztott összecsapást.

A vendégek jól kezdték az összecsapást, Milosevic Igor már a meccs elején csapata élére állt, a debreceniek az utolsó percben szerzett triplával szűkítették a távolságot hat pontra (14-20). A második negyed is hazai kosárral indult, de a Békéscsaba egy 10-0-s rohammal ellépett ellenfelétől, így a nagyszünetre megnyugtató előnyt szerzett (31-45).

A harmadik negyedben ugyan kevesebb pont született, egy alkalommal a húsz pontot is elérte a csabai előny, a házigazda viszont zsinórban hét ponttal zárkózott (42-55). A csabai siker azonban nem forgott veszélyben, Laczkó Róbert csapata a csereként kiválóan beszálló Csák Dániel pontjaival lezárta a meccset.

A Békéscsabai KK a tizennyolc pontot szerző Milosevic Igor vezérletével 73-55-re nyert és három mérkőzés után is 100 százalékos mérleggel áll. Kovács Józsefék két hét múlva, a Tiszakécske ellen folytatják a bajnoki küzdelmeket.