Kosárlabda: kikapott a Budafoktól a Békéscsaba

2022. június 18. 20:17 | Vincze Attila

A pénteki Pécs elleni magabiztos győzelem után szombaton 81-60-ra kikapott a Budafoktól a Békéscsabai KK csapata a férfi kosárlabda NB II négyes döntőjében a Nyíregyházán rendezett körmérkőzéses torna második mérkőzésén.

A péntektől vasárnapig zajló négyes döntőben mindenki játszik mindenkivel és a győztes jut fel az NB I/B Zöld csoportjába. A Békéscsaba pénteken a PTE-PEAC ellen győzelemmel kezdte a tornát, szombaton a Budafok csapata várt a viharsarkiakra.

Nem indult jól a mérkőzés a csabaiak számára, hiszen már az első negyed végén nagy hátrányba került Jancsika Árpád gárdája, akkor 22-7-re húzott el a Pest megyei együttes. A második játékrészben egy kicsit sikerült közelebb kerülnie a Békéscsabának, azonban ezzel együtt is 41-29-es eredménnyel mentek a csapatok pihenőre.

A harmadik negyed végére ismét megnőtt a különbség a Budafok javára, a hajrára ugyanis már húsz pontos előnyre tett szert a csapat (69-49). Az utolsó játékrész szoros küzdelmet hozott, hiszen csak egy ponttal maradtak alul a csabaiak, azonban ez már az eredményen sokat nem változtatott, így végül 81-60-ra kikapott a Békéscsabai KK.

A békésiek legeredményesebb játékosa ezúttal Czifrák lett 11 ponttal, mögötte Vágvölgyi, Milosevic és Hajdu egyaránt 9 pontot szerzett. A vereséggel lépéskényszerbe került a feljutást illetően a Békéscsaba, vasárnap ugyanis a torna házigazdája, a Nyíregyháza ellen mindenképpen nyernie kell, ha életben szeretné tartani az esélyeit. A Budafok eddig mind a két mérkőzését megnyerte, így egyelőre a Pest megyei csapatnak áll a zászló.