Kosárlabda Hepp Kupa: Nem jutott négyes döntőbe a Csaba

2022. február 16. 06:35 | Kovács Dávid

A Békéscsabai KK 80-58-as vereséget szenvedett a szintén NB II-es Budafok otthonáéban a Hepp Kupa negyeddöntőjében, így nem jutott be a sorozat négyes döntőjébe. A klub a nyolc közé jutással is története legjobb szereplését tudhatja maga mögött!

BUDAFOK – BÉKÉSCSABAI KK 80-58 (24-18, 17-22, 22-12, 17-6)

BUDAFOK: Swanson K. 26, Piukovics B. 18/15, Fekete Cs. 8/6, Szántó L. 8, Fehér Cs. 7/3. Csere: Tursics 6, Garai G. 3/3, Burján 2, Siklós 2, Amati, Czepanecz.

BÉKÉSCSABA: Szarvas 13/9, Vágvölgyi 14/3, Botos 1, Milosevic 8, Perák 4. Csere: Salamon 10/3, Vas-, Plavecz-, Korcsmáros 3/3, Czifrák 5/3

Jancsika Árpád együttese három nagyszerű sikerrel került be az alacsonyabb osztályú csapatok számára kiírt sorozat negyeddöntőjébe, ahol a szintén NB II-ben szereplő Budafok jutott ellenfélként idegenben. Kiegyenlített csatával indult az összecsapás, sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok: a fővárosiaknak sikerült jobban az első negyed hajrája, így hatpontos előnyt alakítottak ki (24-18). A vendégek jöttek ki jobban a folytatásra és gyorsan fordítottak, Korcsmáros Csaba triplájával négy pont volt a különbség (31-35). A nagyed vége ismét a fővárosiaké volt: az amerikai légiós, Kevin Swanson utolsó másodperces dobásával hazai vezetést mutatott az eredményjelző a nagyszünetben (41-40).

A vendégek ugyan a harmadik negyed elején ragadtak riválisukra, de a Budafok egy 11-0-s sorozattal ellépett ellenfelétől (58-49). Jancsika Árpád csapatának mezőnyből, de olykor még a büntetővonalról sem ment, így a különbség tíz pont fölé kúszott (63-52). A hazai gárda védekezése összeállt, a csabaiak pedig elfáradtak a hajrára, a nehezen kidolgozott dobóhelyzetek is kimaradtak. A Budafok nem engedte ki a kezéből a sikert és 80-58-as győzelmével bejutott a Hepp Kupa négyes döntőjébe.

A Békéscsaba bravúros kupamenetelés végén az utolsó lépést már nem tudta megtenni, de csütörtökön már a bajnokságé a főszerep, hiszen a csapat a feljutásért küzd: az ellenfél a Tiszakécske lesz majd.