Kosárlabda: Fordulatos meccs után Százhalombattán nyert a Békéscsaba

2024. január 7. 11:28 | Varga Diána

A sereghajtó otthonában léptek pályára a csabai kosarasok, akik értékes pontokkal tértek haza.

A férfi kosárlabda NB I/B Zöld csoportjának 14. fordulójában a Százhalombattai KSE a Békéscsabai KK-t fogadta szombaton este.

A Békéscsaba az első negyedben ötpontos fórt alakított ki (20-25), ám a házigazda nem adta könnyen a bőrét, a második negyedet csupán egy pont különbséggel zárták a felek. A nagyszünetben hat pont volt a felek között (36-42).

A folytatásban azonban úgy tűnt, hogy a vendégek jobban bírják az iramot, hiszen a harmadik negyed végén magabiztos előnyt harcoltak ki maguknak (54-65). A finisben is jobbnak bizonyultak a viharsarkaiak, akik a negyedik negyedet is megnyerték és 80-68-ra diadalmaskodtak. Vuk Pavlovic együttesében öten is legalább tíz pontot szereztek, a legeredményesebb Hajdu Márton lett 16 egységgel.

A Békéscsaba hat győzelemmel és nyolc vereséggel, 20 megszerzett ponttal a tabella 9. helyén áll. A csabaiak legközelebb itthon lépnek pályára, január 13-án, szombaton 17 órától a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK-t fogadják az Evangélikus Sportcsarnokban.

Így látták a mesterek a mérkőzést

Horváth Balázs: Gratulálok az ellenfélnek, teljesen megérdemelten nyertek. Sajnos a mai mérkőzésre nem készültünk fel kellőképpen és még benne volt a játékosokban az ünnepi hangulat. Harcoltunk, megpróbáltunk mindent, de ez ma ennyire volt elég. Ilyen dobóteljesítménnyel nem lehet mérkőzést nyerni. Levonjuk a tanulságot és jövő héten megpróbálunk nyerni.

Vuk Pavlovic: Először is gratulálok a csapatomnak és gratulálok a Százhalombattának is. Úgy gondolom, hogy egy brusztos, izgalmas mérkőzést játszottunk és nézve az utóbbi mérkőzéseket, amit a Százhalombatta játszott, úgy látom, hogy egyre jobban felveszik az NB I/B Zöld csoport ritmusát, jó úton járnak, viszont nekünk ez nagyon fontos mérkőzés volt és a hullámvölgyeinket, amit ha nem is veszem figyelembe, összességében úgy gondolom, hogy jó játékot produkáltunk, elégedett vagyok a csapatom teljesítményével. Sok sikert kívánok a folytatásban a Százhalombattának.