Kosárlabda: Első idegenbeli sikerét aratta a Békés

2018. április 3. 08:12 | behir.hu

A 2017-18-as szezonban első alkalommal arattak győzelmet a Viharsaroktól távol a Calle Pubfood Békés kosárlabdázói. A viharsarki együttes Hódmezővásárhelyen 99-92-re diadalmaskodott.

Balog Vilmos gárdája ugyan jól kezdett támadásban, de hátul nem állt össze a védekezés, így tíz perc játék után 32-28-ra vezettek a hazaiak. Félidőre egyet sikerült faragni a hátrányból, úgy nézett ki, hogy a csapatok meg sem állnak száz egységig. A félidőben 54-51 állt az eredményjelzőn.

A harmadik játékrész sem a védekezésről szólt, ekkor azonban a Békés fordítani tudott, így előnnyel fordulhatott a záró játékrészre (77-79). A hajrában megőrizte vezetését a vendég gárda és első idegenbeli győzelmét aratta, amivel megtartotta esélyét arra, hogy elkerülje a kiesés elleni harcot.

A viharsarkiak a 22 pontos Krstic és a 21 egységig jutó Zrinyi vezetésével 99-92-re győztek. A Békés szombaton a TF gárdáját fogadja hazai pályán.