Könyvbörze és Betyártámadás - megtelt élettel a könyvtár

2024. szeptember 29. 14:22 | Kintner Nikolett

Hosszú sorok és könyvektől roskadó standok fogadták a az arra járókat a Békés Megyei Könyvtár előtti téren szombat délután. Az esemény célja a már használt és kiolvasott könyvek "újrahasznosítása" volt. A könyvtár Digilaborjában pedig legóval mesélhettek a gyerekek.

Több szervezet mellett számos civil önkéntes segédkezett a Csabai Könyvbörzén szombat délután. Az eseményt idén ősszel rendezték meg 6. alkalommal. Többek között 20 önkéntes közösségi szolgálatos diák is segített a szervezésben és kiárusításban, melynek lényege, hogy a már kiolvasot, nem használt könyvek új gazdára találhassanak ezen a napon. Garay Éva a börze civil, szervezője elmondta: nagyon örül, hogy mindig ekkora kereslet van a könyvekre, hiszen a mai elektronikus világba könnyű megfeledkezni a kézzel fogható, írott művel értékességéről és fontosságáról. 

Fotó: Kintner Nikolett / behir.hu

- Ez nekünk fontos, hiszen mindenki szereti a könyveket ezért fontos az, hogy ezek a könyvek tényleg új gazdát találjanak. Hogy ne a szeméttelepen vagy a kályhában landoljanak - emelte ki a szervező. Hozzátette, a könyvek mellett süteményeket is árulnak a Békéscsabai Közösségi szervezet tagjai, a bevételt pedig jótékony célra fordítják a helyi rászorulók számára.

A rendezvényt a Békés Megyei Könyvtár is támogatta, Kertész Zoltán maga is részt vett a börzén, nem csak az intézmény igazgatóhelyetteseként, hanem civil önkéntesként is.

- Hozzátesszük azt, amit egy könyvtár hozzá tud teni, rengeteg közösségi szolgálatot végző diákot szervetünk ide. Ők hozzák ki a padokat, figyelnek arra, hogy ez a "szép időjárás" nehogy kellemetlen percekete okozzon. Így dolgozunk össze - tájékoztatott az igazgatóhelyettes a szervezetekkel való közös munkáról. Hozzátette: átlagosan 40-43 asztalt helyeznek el a könyvtár előtt minden alkalommal, egy-egy ilyen eseményen.

A vásáron szép számban voltak jelen a békéscsabaiak és köztük fiatalok is.

- Kidobni nem szeretnénk könyveket, ezért biztos találunk olyanokat, akik szívesen olvassák őket. Eddig csak vásárlók voltunk, de idén mi is kihoztuk a "termékeinket" - fogalmazta meg Kazár Péter.

Fotó: Kintner Nikolett / behir.hu

- Első alkalommal vagyunk itt sajnos, mert eddig nem tudtunk jönni az egyetem miatt, de mindig lestem az időpontokat, hátha. Most, hogy végre végeztünk, el tudtunk jönni. Szeretném ha a kedvenc könyveim gazdára találnának és más is örömét lelné az olvasásban - nyilatkozta a frissen végzett egyetemista Franciszti Bernadett.

A könyvtárban ezzel párhuzamosan nagyszerű lehetőség nyílt a fiatalok számára kreatívan etlölteni az időt. A Digilaborban ugyanis Kertész Zoltán vezetésében legóval mesélhettek történetet a gyerekek.

 - Ez egy legós foglalkozás, ahol egy képregényt kell készíteni. Van egy történet, ami Munkácsy Mihályhoz kapcsolódik, a 180. születésnapja alkalmából. Arról a kellemetlen élményről szól, amit át kellett élnie, amikor itt lakott Békéscsabán és megtámadták a nevelőszüleit a betyárok - fogalmazott az igazgatóhelyettes. 

Fotó: Kintner Nikolett / behir.hu

A  foglalkozás minden alkalommal sikeres, sokszor az időről is megfeledkeznek a résztvevők az építés közben – hangsúloyzta az igazgatóhelyettes. Hozzátette: a megépített jeleneteket ugyanis le kell fotózni, aztán képregényt készíteni belőle, erre viszont az előbb említett okbol sokszor már alig jut idő. 

Ezeket a legósztorikat már több mint 10 alkalommal sikerült megrendezni, és állandó érdeklődés kíséri őket, a szülők elkísérik gyermekeiket, hogy együtt alkossanak és szórakozzanak.

 

További programok »

Itthon

Jónak lenni jó!

Az elmúlt tizenkét évben 360 család kapott segítséget a törökbálinti Tábitha Gyermekhospice Ház különböző szolgáltatásainak köszönhetően, és jelenleg is több mint húsz család vár arra, hogy bekerülhessen az intézménybe - mondta el Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke a Duna televízión zajló egész napos műsorfolyamban vasárnap reggel – írja az MTI.
13:22
FEL