Kiváló eredmények az atlétikai klub versenyzőitől

2024. szeptember 25. 09:20 | Bimbó Lajos

A Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői három versenyen is rajthoz álltak szeptember 20. és 21. között. Urbanikné Rosza Mária, Adorján László, Solticz Kálmán és Tóth Sándor tanítványai kiváló eredményekkel tértek haza a korosztályos országos bajnokságokról és egy meghívásos utcai futóversenyről.

A sort az U16-os versenyzők nyitották, akik Székesfehérváron álltak rajtvonalra, a korosztályos OB küzdelmeiben. Urbanikné Rosza Mária tanítványai közül Alföldi Sára Kata 3000 méteres gyaloglásban egyéni csúccsal (14.57,02) lépett a dobogó lefelső fokára, Mézes Virág 1500 méteres akadályfutás ezüstérmeseként (5.27,31) fejezte be a versenyt.

A két fiatal bekerült a Zágrábban megrendezésre kerülő U16 CRO-CZE-HUN-SLO-SVK Válogatott Viadal magyar csapatába, így szeptember 28-án értük is szoríthatnak a szurkolók.

Egy nappal később az U18-as és az U20-as összetett bajnokság mezőnye találkozott egymással. Adorján László és Solticz Kálmán versenyzői remekül teljesítettek.

Csepregi Nóra az U20-as mezőnybe indult, a hétpróba négy számában egyéni csúcsot döntött, a versenyt pedig 3727 ponttal a dobogó második fokán zárta. Litauszki Zsombor az U18-as bajnokságon tízpróbában indult. A korosztályos atléta első versenyszámtól kezdve végig az élmezőnyben volt, több egyéni csúcsot elérve, 5426 ponttal a harmadik helyen fejezte be az országos megmérettetést.

A Békéscsabai Atlétikai Club távfutója, Karsai Gábor szeptember 21-re Kassába kapott meghívást egy 10 kilométeres utcai futóversenyre. A fiatal versenyző kitűnően szerepelt a viadalon, 30:15-ös időeredményt elérve győztesként ért célba.

– A pályán a több mint 90 méteres szintkülönbség megdolgoztatta Gábort, de ő ezt sikeresen leküzdötte – nyilatkozott edzője, Tóth Sándor.