Kiütéses vereséget szenvedett, de fehérvári segítséggel NB I-ben maradt a Csaba

2024. május 22. 21:30 | Kovács Dávid

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE súlyos, 36–24-es vereséget szenvedett a Kisvárdától a női kézilabda NB I 25. fordulójában. Rácz Sándor együttese ennek ellenére megőrizte élvonalbeli tagságát, miután a NEKA is kikapott és már nem előzheti meg a lilákat az utolsó fordulóban.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 24–36 (11–16)
NB I-es kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Horváth G. 1, Török F., Bencsik B. 3, Bencsik-Giricz 1, Özdemir 4 (3), Kukely K. 2. Csere: Madera-Domokos, Tóth R. (kapusok), Borbély 4 (1), Zagar 4, Román 2, Szondi 1, Mayer 2, Gyimesi. Vezetőedző: Rácz Sándor.
KISVÁRDA: Mátéfi – Akijama 4, Karnik 7 (3), Ayano 5, Szabó L., Novak 6, Mérai 3. Csere: Sarac (kapus), Siska, Djatevska, Kovalcsik, Makó 6, Juhász G. 3, Bucsi 2. Vezetőedző: Józsa Krisztián.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.

A Békéscsaba a Kozármislenyben aratott győzelmével megteremtette a lehetőséget magának, hogy egy hazai sikerrel megőrizze élvonalbeli tagságát, egy vereség esetén azonban a fehérváriak sikeréért kellett szorítani, akik a NEKA otthonában léptek pályára. A Kisvárdának is hasonló volt a tét, egy idegenbeli győzelemmel biztosan kiharcolhatta a bennmaradást, ha ez nem sikerül, akkor viszont egy balatonboglári győzelemmel nehéz helyzetbe kerülhettek volna. A hazaiaknál többen is betegséggel küzdöttek, a kapus Pásztor Bettina a keretben sem volt, Gyimesi Kitti pedig csak a kispadon kapott helyet.

Nem kezdett jól a Csaba, több hiba is jött támadásban, Szabó Dóra pedig nem tudott bravúrokat bemutatni, az egyik japán légiós, Akiyama Natsumi találata után Rácz Sándor már a 8. percben időt kért (2–6). Ezt követően ugyan zárkóztak a lilák, de ahelyett, hogy egyre csökkent volna a különbség, percek alatt már öt volt a csapatok között (8–13). Madera-Domokos érkezett a hazai kapuba, de két védést leszámítva nem adott támaszt a csapatnak, bár Gyimesi nélkül a védelem sem működött jól, a várdaiak frissebbek, gyorsabbak voltak. Az utolsó percben egy hazai technikai hiba után a másik japán játékos, Ayano Mihara másodpercek alatt végig kígyózott a pályán és beállította a félidei eredményt (11–16).

A szünet után sem tűnt úgy, hogy a hazaiak nagy lendületet tudnának venni, Karnik Szabina góljaival tovább nőtt a vendégek előnye (14–21). Rácz Sándor cserékkel, többféle felállással, védekezési formával próbálkozott, de ezen az estén semmi sem működött. Ha elöl jött is egy-egy gól, hátul csak elvétve akadt kivédekezett akció, a csabai kapuban bemutatkozhatott a 2006-os születésű Tóth Rebeka is. Az 53. percben ő sem volt a pályán, amikor egy hét a hat elleni támadást rontott el a Csaba, Makó Zoé pedig a hazai hálóba ívelve alakította ki a tízgólos különbséget (20–30). A viharsarki drukkerek elégedetlenségét mutatta, hogy ők maguk számoltak tízet a csapatukra, majd kritikájukat tettek is követték, a hajrában ki is vonultak a lelátóról… A Kisvárda szinte minden helyzetből betalált és örömkézilabdával biztosította be a bennmaradását az NB I-ben!

A szabolcsiak 36–24-re nyertek, a legeredményesebb hét góllal Karnik Szabina volt, Mátéfi Dalma pedig kilenc védéssel járult hozzá a győzelemhez. A csabai stábtagok és játékosok a súlyos vereséget követően kénytelenek voltak a telefonjaikat nézni és kiszurkolni a fehérvári sikert, amely meg is született, így végül a lilák is az élvonalban folytathatják ősztől, a szurkolók pedig a bosszankodást követően a sportcsarnok aulájában ünnepelték a bennmaradást.

A Békéscsaba–Kisvárda találkozót csütörtökön 21 órától láthatják felvételről a 7.Tv-n!

Galéria

Így látták a vezetőedzők

Rácz Sándor: Sok gonddal küszködtünk az elmúlt napokban, többen, így például a kapus Pásztor Bettina és Gyimesi Kitti is beteg volt, akik nem edzettek. Védekezésben és támadásban is több felállást megpróbáltunk, de semmi sem jött be. A bennmaradásnak nagyon örülök.

Józsa Krisztián: Ezen a mérkőzésen minden összejött, a támadójátékunkra, a védekezésünkre és a kapusteljesítményre sem lehet panasz. Egy évet vártunk, hogy egy ilyen teljesítményt tudjunk nyújtani és ez a legfontosabb pillanatban sikerült.

A TABELLA ÁLLÁSA A 25. FORDULÓ UTÁN:

1. FTC 48 pont (bajnok) 2. Győr 46 3. Mosonmagyaróvár 42 4. DVSC 42 5. Vác 28 6. MTK 25 7. Budaörs 23 8. DKKA 20 9. Alba Fehérvár 16 10. Kisvárda 15 11. Vasas 14 12. Békéscsaba 13 13. NEKA 11 (kiesett) 14. Kozármisleny 7 (kiesett)