Kirepültek a hollófiókák

2017. április 30. 11:00 | Balázs Anett

 

A Körös-Maros Nemzeti Parkban április közepén kirepültek az első hollófiókák.

A holló a legnagyobb európai varjúféle, 115-130 cm-es szárnyfesztávolsága valamivel meghaladja az egérészölyvét. Magyarországon a középhegységekben gyakran, az Alföldön viszont csak alkalmanként találkozunk vele. Gallyfészkét szereti biztonságos helyre építeni, szívesen elfoglalja a magasfeszültségű vezetékek oszlopaira kihelyezett kerecsensólyom-költőládákat is.

A Dél-Tiszántúlon idén hat pár holló költött, amiből három, a közvetlen szomszédos területeken pedig további két pár költött kihelyezett költőládában.

A holló igen korán költésbe kezd, már február közepétől lerakja 4-6 tojását, melyeken a tojó 20-21 napig kotlik. A fiókák 5-6 hetes korukban röpképesekké válnak, de a család még több hétig együtt marad.

A holló jelentős mennyiségű dögöt fogyaszt, de rovarokat, puhatestűeket, tojásokat, hüllőket és kisemlősöket is zsákmányol.

További programok »

Életmód

Gyakran megcsípik a szúnyogok? Ez lehet az oka!

Azon "szerencsések" közé tartozik, akik egész nyáron küzdenek a rettenetesen viszkető szúnyocsípésekkel? Mutatjuk, mit érdemes enni, és mi az, amiről érdemes lemondani, ha el szeretné kerülni a kellemetlen vérszívókat.
17:50
FEL