Kiélezett küzdelemben ikszelt a Békés és a Kövesd

15:21 | Kovács Dávid

A PV-Central Békési FKC 26–26-os döntetlent játszott hazai pályán a Mezőkövesdi KC ellen, szombaton, a férfi kézilabda NB I/B 7. fordulójában.

A két csapat között egy pont volt a különbség a forduló előtt, így szoros összecsapásra volt kilátás. A kövesdi együttes kezdte jobban a találkozót, Dócs Árpád gólja után a 11. percben már hárommal vezetett, Cifra Tibor pedig időt is kért (4–7). A házigazda ott maradt ellenfele nyomában, majd egy hármas sorozattal ugyan fordított, de hasonló rohammal zárták a vendégek a félidőt, így jobb helyzetből várhatták a második félidőt (12–14).

A térfélcsere után jobban nyitott a Békés, át is vette az irányítást Haszilló Gergő és Árpási Patrik vezérletével (20–18). A borsodiak négy találattal fordítottak és előnyből indították az utolsó tíz percet. A hajrában izgalmas csatát láthattak a szurkolók: az utolsó percekben mindkét együttes megnyerhette volna a mérkőzést, de végül nem született döntés (26–26).

A békésieknél Haszilló Gergő volt a legeredményesebb nyolc góllal, a vendégeknél Veres Balázs kilencszer talált a kapuba. Cifra Tibor együttese hét forduló után hét ponttal a 7. helyen áll a tabellán, legközelebb a Veszprém U21-es gárdája lesz az ellenfél október 27-én.