Kick-box világbajnokság: Két újabb arany!

2022. október 7. 18:27 | behir.hu

Javában zajlik a kick-box világbajnokság, amelyen Békés megyeiek is képviselik szülőföldjüket.

A Békés Megyei Harcművész Szövetség így számolt be a csütörtöki napról:

Ahogyan közeledik a WAKO kick-box világszövetség utánpótlás világbajnokságának a vége, úgy gyarapszik az éremtáblázat, folyik a számolgatás. A 62 résztevő országból eddig tizenhét ország válogatottja szerzett érmet. A magyar kick-box válogatott a csütörtöki versenynap végén a második helyen állt hét arany, nyolc ezüst és kilenc bronzéremmel. S ebből a hét aranyéremből kettőt csütörtökön a Békés Megyei Harcművész Szövetséghez tartozó JALTE –Debreczeni team versenyzői szerezték.

Tizenkét megyei versenyző lépett küzdőtérre csütörtökön és közülük öten hagyták el győztesen a tatamit. Az első napon a lengyelek voltak a „mumusok”, most a bolgárokkal gyűlt meg a bajunk, hiszen a mai napon három mérkőzést Ők nyertek. De egyet Mi, s az a gyermek leány 33 kg. súlycsoport döntője volt, ahol Debreczeni Lilla fölényesen verte  bolgár ellenfelét, és szerezte meg első világbajnoki címét! Sokkal nehezebben nyert  a +36 kg-ban Batke Erzsébet,- s lett világbajnok-  a mindig veszélyes írek egyik versenyzőjével szemben. Point-fighting-ban az írek, olaszok, bolgárok, amerikaiak mindig nehéz ellenfélnek számítanak! A két lány mellett Fazekas Kinga és Stír István ezüstérmet szerzett, gyarapítva a szépen bővülő éremgyűjteményt. A gyermek és kadet 1 (serdülő) korosztály magyar eredményessége annak is köszönhető, hogy nálunk gyakran az óvodás csoportokban kezdik az edzéseket, és gyermekként is több versenyen vehetnek részt.

A kadet 1 korcsoportban 32 kg-ban házi döntő lesz pénteken! Debreczeni Frida fölényesen , technikai K.O.-val nyert a felső ágon lengyel ellenfelével szemben, míg az alsó ágon Szekeres Flórának nehezebb mérkőzése volt az olasz lánnyal szemben. De nyert, s ez azt jelenti, hogy egy csabai arany és ezüst már biztos itt is, hiszen egymással döntőznek majd meg! A +47-ben Jancsó Lili a súlycsoport esélyeseként érkezett ki, s ennek megfelelően „lehengerelte” osztrák ellenfelét. A döntőben itt is magyar-magyar összecsapás lesz majd. Szikora Bence, Jancsó Csenge és Viczián Dániel most nem tudtak győzni, de megszerzett bronzérmük nagyon szépen csillog. Light-contactban Dohányos Anna és Kása Hanna, bár mindent megtettek a továbbjutás érdekében,nem kerültek tovább a következő fordulóba.

Összesítve ezen a napon két arany két ezüst és három bronzérem került a az eredménylistára. Pénteken várható egy arany és ezüst –ez biztos- s várunk még egy aranyat küzdelemben, s reméljük, formagyakorlatban a füzesgyarmati Bak Ágnes Panna is dobogóra áll majd!

Eredmények. (A győztesek * jelzéssel kiemelve )