Móger Pétert már kisgyerek korában megérintette a zene. Nagyapja klarinéton játszott egy helyi zenekarban. 9 éves korában kezdett el játszani egy melodikán. Egy évvel később édesanyjától kapott egy 80 basszusos Weltmeister harmonikát.
– Ettől kezdve nem sok minden érdekelt a hangszeren kívül. A zenetanárom Kostic Stojan nagy harmonikás volt. Ő volt az aki hosszú éveken keresztül tanított, és ismertette meg velem a hangszeres zenélés szakmai rejtelmeit. Több versenyen vettem részt az ő felkészítésével. Ezeken a megmérettetéseken mindig elismerték játékomat és előkelő helyezéseket értem el – fogalmazott a web-oldalán, hozzátéve, hogy olyan közegben nőtt fel, ahol a harmonika szeretete, a harmonikázás a mindennapok része volt.
Móger Péter 1992-ben Németországba ment, ahol két évet éltem és zenélt. Versenyeken és előadásokon már előtte is többször szerepelt, mindmáig fellép Magyarországon és külföldön is. Magyarul, németül, szerb-horvátul beszél és énekel.
A zenélés mellett mindig érdekelte a harmonika szerkezete, működése is. A tanára hangszere volt az első, amit szétszerelt és javított. Ettől kezdve a helyi zeneiskola hangszereit rendszeresen ő tartotta karban, hangolta, javította.
Jelenleg Magyarországon él, elsősorban itt zenél, javít, de be is mutatja a hangszereket, köztük a saját maga által tervezett és összeszerelt Petromaestro fantázianevű harmonikát.
Május 29-én, vasárnap 14 órától a Csabagyöngyében is bemutatja a harmonikákat, amelyeket ki is lehet próbálni. 17 órától pedig koncertje várja többekkel együtt a harmonika muzsika kedvelőit.