Kiabált és poharakat vágott földhöz, mert már nem szolgálták ki

2025. október 8. 08:23 | behir.hu

Alábbi cikkünkben az elmúlt hétvége rendőri intézkedéseit olvashatja, összefoglalva.

A Békéscsabai Rendőrkapitányság rendőrei 2025. október 3-án este fél 8 körül Békéscsabán, egy Szent István téri vendéglátóhelyről előállítottak egy férfit, mert kiabált és poharakat vágott földhöz. A sörözőben ittassága miatt nem szolgálták ki, ezért lett indulatos. Garázdaság miatt büntetőeljárás indul ellene.

Kábítószer-fogyasztást jelzett a gyorsteszt 2025. október 4-én egy autósnál Szarvason. A férfit hajnali 3 órakor igazoltatták, és a tesztelés után orvosi vizsgálatra vitték, a vezetési jogosultságát felfüggesztették, illetve kábítószer birtoklása vétség gyanúja miatt büntetőeljárást indítottak ellene. Hasonló intézkedése volt a Békési Rendőrkapitányság rendőreinek is. Ők október 5-én 0 óra 30 perc körül Békésen, az Ady Endre utcában találtak marihuánát egy személygépkocsi-vezetőnél. A 17 éves fiatalember elmondta, hogy a vele utazó 18 és 17 éves társaival együtt fogyasztottak kábítószert. Ezt a gyorsteszt eredménye igazolta is. Mindhárom fiatal ellen büntetőeljárás indult.

Gyomaendrődön, a Halász utcában 2025. október 4-én délután magánéleti probléma miatt összeszólalkozott egy férfi és a volt élettársa. A vita közben a férfi és egy másik férfi között dulakodás alakult ki, majd a verekedésbe többen bekapcsolódtak, öten könnyebben megsérültek. A Szarvasi Rendőrkapitányság garázdaság bűntett gyanúja miatt nyomozást rendelt el és vizsgálja a történteket, a jelenlévők szerepét, felelősségét.

Békés vármegyében október 4-én két férfit vett őrizetbe a rendőrség engedély nélküli vezetés szabálysértés miatt. Egyikük Pusztaföldvár külterületén mezőgazdasági vontatóval közlekedett, amikor leállították. A másik férfi Sarkadon vezetett személygépkocsit jogosítvány nélkül, ráadásul az alkoholszonda ittasságot jelzett nála, így ellene büntetőeljárás is indult. A szabálysértés miatt a rendőrök mindkét férfit három napon belül bíróság elé állíthatják. Ugyanezen a napon még egy autós ellen indult büntetőeljárás ittas járművezetés gyanúja miatt. A pusztaföldvári férfit este fél 8 körül Nagyszénáson, az Orosházi úton igazoltatták a rendőrök. Miután több légalkoholmérés eredménye is pozitív lett nála, elvették a vezetői engedélyét és büntetőfeljelentést tettek ellene.

Forrás: BVMRFK

 

További programok »

FEL