Kézilabda: Újabb csabai vereség és 4. hely Rácalmáson

2020. augusztus 22. 17:35 | Kovács Dávid

A Békéscsabai Előre NKSE 35-22-re kikapott a Kisvárdai KC gárdájától az NB I-es gárdák részvételével zajló I. BioTechUSA Jótékonysági Kézilabda Kupa bronzmérkőzésén, Rácalmáson. Vida Gergő együttese nem tudta 24 órán belül kétszer ugyanazt a megbízható teljesítményt nyújtani, így a 4. helyen végzett a felkészülési tornán.

Csabai hibákkal kezdődött a csata, az eladott labdák után két gyors találatot lőtt a Kisvárda, Vida Gergő pedig már a 4. percben időt kért (3-1). A Békéscsaba vezetőedzője a következő pillanatokkal sem volt elégedett, a 8. percben már másodszor rendelte magához együttesét (5-2). A lilák pontatlan lövésekkel jelentkeztek, de arra is volt példa, hogy a kisvárdaiak egy labdaszerzést követően nem tudták végig vinni az akciót, az első bő tíz perc alacsony színvonalat hozott. Öt perc telt el gól nélkül, amikor a Csaba frissen beálló fiatal irányítója, Török Fanni törte meg a csendet, majd Andróczki Flóra talált be lerohanásból (5-4).

Az Előrének főként a visszarendeződéssel akadtak gondjai, a kapuban kezdő Szabó Dóra ziccervédéssel tudta csak tartani a háromgólos hátrányt. Bakó Botond, a várdaiak mestere sem lehetett maximálisan elégedett, a 21. percben időt is kért. A lilák emberelőnyben sem remekeltek, két gólt kaptak és maradt a két csapat közötti három találatos különbség (11-8). A félidő vége is a Kisvárdáé volt, Siska Pálma tíz másodperccel a vége előtt alakította ki a legnagyobb differenciát az együttesek között (14-10).

A második játékrészt a Kisvárda nyitotta jobban, egy emberelőnyt is kihasználva először ötre növelte előnyét (17-12). Talán a fialalos hév és rutintalanság hozta az újabb eladott csabai labdákat és kiállításokat, a szabolcsi együttes többek között Mihálffy Adrienn találataival már nyolccal járt előrébb, Vida Gergő pedig időt is kért a 42. percben (22-14). A csabai mester a sokáig jól teljesító Szabót lecserélte, a helyére beálló Mistina Kitty hetest és ziccert is hárítva tartotta a lelket a csabaiakban. Támadásban Borgyos Panna állt az Előre NKSE élére, két góllal és kiharcolt kiállítással segítette csapatát, majd Kukely Klára találata egy 4-0-s sorozatot és várdai időkérést jelentett a 48. percben (23-18).

A játékmegszakítás nem tett jót a csabaiaknak, ismét eladott labdák és gyors várdai lerohanások jöttek, így visszaállt a kilenc találatos különbség a csapatok között (28-19). Az 54. percben Soltész Petra már tízre növelte a szabolcsiak előnyét. A hajrában a csabaiak legalább a balkezes Iván Emese góljainak örülhettek, azonban ez csak apró szépségtapasz volt a találkozó végén.

A Kisvárda összességében kevesebb hibát vétett és magabiztosan, 35-22-re nyert, ezzel megszerezte a torna harmadik helyét. A Békéscsaba nem bírta a második mérkőzést 24 órán belül, számos technikai hibát vétett, így pedig a második félidőben már esélytelen volt arra, hogy szorossá tegye az összecsapást. Vida Gergő csapatának két hete maradt a forma élesítésére a Boglári Akadémia-SZISE elleni bajnoki rajtig.