Kézilabda: Öt góllal verte a Csaba az Európa-ligás Óvárt - galériával

2022. december 17. 20:46 | Kovács Dávid

A sereghajtó EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 29-24-re legyőzte a 4. helyen álló Motherson Mosonmagyaróvári KC együttesét a női kézilabda NB I 7. fordulójának szombat esti mérkőzésén!

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 29–24 (15–12)
Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Dáné, Marton Zs.
BÉKÉSCSABA: Razum– Andróczki 3, Lanistanin 8 (5), Bucsi 10, Mayer, Gyimesi 1, Kukely K. 1. Csere: Szabó D. (kapus), Giricz 3, Termány, Török F., Borbély 3. Vezetőedző: Papp Bálint
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Mihály 1, Pásztor 2, Albek 2, Ivancok 3, Tóth E. 2 (2), Stranigg Zs. 1 (1). Csere: Mistina K. (kapus), Lancz 5, Tóth Nikolett, Faragó L., Csire 2, Kovács P. 4, Sztankovics K. 1, Bardi 1. Vezetőedző: Gyurka János
Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3.

A csabaiak pont nélkül várták az összecsapást, míg a mosonmagyaróváriak jól kezdték a bajnokságot, ráadásul az Európa-ligában is kiharcolták a csoportkörös szereplést.

A találkozót a vendégek kezdték jobban, de Papp Bálint együttese próbálta tartani a lépést ellenfelével, a 8. percben Bucsi Lili egyenlített kétgólos hátrányt követően (4-4). A hazaiak horvát kapusa, Marina Razum kiváló teljesítményt nyújtott, a félidő közepén egy 3-0-s sorozatot produkálva először került előnybe a házigazda (10-8). Mint később kiderült, a Csaba ezután már nem is adta ki a kezéből az irányítást! A csereként beálló Szabó Dóra hétméterest is védett, támadásban pedig Bucsi Lili és Marija Lanistanin szállította a gólokat, így félidőben három volt a különbség (15-12).

A fordulást követő percekben Barbora Lancz ötször is eredményes volt, de ez csak arra volt elegendő, hogy meccsben tartsa a csapatát a folytatásra (18-17). A hazaiak csapatként küzdöttek, önfeláldozóan védekeztek és az ellenfél kapuja előtt is feltalálták magukat. A csabaiak egy kettős emberelőnyt is kihasználva ötgólos előnyt építettek ki a fáradtan, dekoncentráltan játszó óváriakkal szemben az 52. percben (24-19). Ezt követően okosan is kézilabdázott a hazai gárda, így a hajrában már csak az volt a kérdés, hogy milyen arányú lesz a hazai siker.

A csabai lányok első idei győzelmüknek örülhettek (Fotó: Such Tamás)

A Békéscsaba a tíz gólt szerző Bucsi Lili vezetésével 29-24-re nyert, megszerezte első győzelmét a szezonban és ellépett a tabella utolsó helyéről! Papp Bálint együttese szerdán a Ferencváros otthonában folytatja a bajnokságot, majd a két ünnep között, december 30-án a Budaörs ellen zárja az évet!

A Békéscsaba-Mosonmagyaróvár találkozó összefoglalóját hétfőn 20.20-tól a Kezdőkör című sportmagazinunkban láthatják, majd ezt követően 21 órától a teljes mérkőzést is láthatják a 7.Tv-n!