Kézilabda: Nem volt esély a csabai pontszerzésre a Vác otthonában

2023. február 16. 19:29 | Kovács Dávid

Az EUbility Group-Békéscsaba 35-22-re kikapott a Praktiker-Vác otthonában a női kézilabda NB I 15. fordulójában, csütörtök este.

PRAKTIKER-VÁC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 35–22 (18–11)
Vác, 120 néző. Vezette: Altmár, Horváth
VÁC: Bukovszky – Ballai B. 3, Marincsák, Helembai 4, Diószegi 2, Kuczora 11 (3), Schatzl Natalie 6. Csere: Csizmadia (kapus), Kurucz 2 (1), Kovalcsik J. 3, Ferenczy F., Bánfai, Kovács A. 3, Ballai A. 1. Vezetőedző: Herbert Gábor
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 3, Gyimesi 2, Lanistanin 5, Mayer, Bucsi 1, Hajtai 1. Csere: Madera-Domokos (kapus), Termány, Török F. 1, Bencsik 5, Vámosi 1 (1), Borbély 3, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint

A találkozó esélyese az Európa-ligában szereplő, idén is a magyar bajnokság élmezőnyében elhelyezkedő Vác volt, amely ősszel 28-20-ra diadalmaskodott a városi sportcsarnokban. A zsinórban két bajnokit megnyerő csabai együttesből ezúttal is hiányzott Szabó Dóra, Andróczki Flóra és Kukely Klára, de a csapatkapitány Giricz Laura, valamint a nemrégiben visszatérő Kiss-Walfisch Mercédesz sem volt ott a meccskeretben.

A mérkőzés első perceiben felváltva estek a gólok, a vendégek Marija Lanistanin révén egyszer a vezetést is megszerezték (3-4). A váciak nagy lendülettel játszottak, Kuczora Csenge irányításával a 18. percben már négy góllal vezettek (13-9). Mindkét oldalon akadt azért hiba, Herbert Gábor kért időt először a 21. percben, ez pedig jót is tett a nemzetközi kupában is szereplő csapatnak: szűk négy perccel később már Papp Bálint hívta magához együttesét (16-10). A Békéscsaba azonban nem tudott jól hajrázni, így hazai szempontból megnyugtató különbség alakult ki a szünetre (18-11).

A váci együttes jól jött ki a második félidőre, a 35. percben Schatzl Natalie büntetője után először alakult ki a tízgólos különbség (21-11). A liláknak meggyűlt a baja a korábbi csabai kapussal, Csizmadia Fannival, aki több védéssel is jelentkezett, negyedórával a vége előtt kilenc találat volt a differencia (25-16). A hazaiak ismét növeltek a tempón, egy 5-1-es sorozattal újra tíz fölé nőtt az előnyük, Kovács Anikó ebben az időszakban háromszor is eredményes volt. A Vác végül fölényesen, 35-22-re nyert, a legeredményesebb Kuczora Csenge volt tizenegy góllal, míg a csabaiaknál Marija Lanistanin és Bencsik Bojána öt-öt találatig jutott.

A két csapat hat nap múva újra összecsap egymással: február 22-én Békéscsabán a Magyar Kupa 4. fordulójában a találkozó győztese a négyes döntő küszöbére léphet majd.