Kézilabda: Kiestek a kupából az orosházi női kézisek

2020. október 21. 17:09 | behir.hu

A második fordulóban kiesett a Magyar Kupából a másodosztályú OXXO Energy Orosházi NKC felnőtt együttese. Az együttesnek a szintén NB I/B-s Kispest jelentette a végállomást.

Kispest NKK-Vajk – OXXO Energy Orosházi NKC 36-26 (19-15)
Tippmix Női Magyar Kupa II. forduló, Soroksár, 60 néző. Vezette: Marton Zsófia, Szabó Eszter.
Orosháza: Gedó – Moharos 2, Szabó D. 1, Szöllősi 1, Magó 1, Maláti 2, Horváth B. Cserék: Cseh (kapus), Antal 3, Tóth 5, Mikula 2, Nemes 2, Bíró, Márczy 5, Ács 1, Papp E. 1. Vezetőedző: Herbert Gábor.
A Kispest legjobb góllövői: Szabó E. 9, Puskás 6.
Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 3/3.

Az Orosházának a szeptemberi PC Trade Szeged NKE elleni magabiztos továbbjutás után október 20-án, a Magyar Kupa második fordulójában a Kispest együttese volt az ellenfele.

Az egri találkozóhoz képest teljesen átalakította a kezdőcsapatot Herbert Gábor, a cél ugyanis az volt, hogy több lehetőséget kapjanak azok a játékosok, akik korábban kevesebb időt töltöttek a pályán - írja az ONKC hivatalos oldala.

A vendégek beragadtak a rajtnál, az első gólra a negyedik percig kellett várni. Ekkor már 3-1 állt az eredményjelzőn, de a Kispest egészen 8-1-ig növelte az előnyét. Ekkor még nem kért időt Herbert Gábor, ez a 18. percben történt meg. Hatottak is az edző szavai, hiszen 15-7-ről sikerült ledolgozni a hátrányból a szünetig. Az öltözőbe 19-15-ös hazai vezetésnél vonultak a csapatok.

A fordulás után újból fegyelmezetlen játék jellemezte az orosházi csapatot. A 41. percre egy ötgólos szériával el is döntötte a továbbjutás kérdését a Pest megyei gárda. Ekkor ismét nyolc gól volt a két együttes között, de a lefújásig ez a különbség tovább nőtt, 36-26-nál fújták le a játékvezetők a mérkőzést. A Kispest NKK-Vajk jutott tovább a következő körbe.

– Nem szépítem, csúnya vereség lett a vége. Ez az én felelősségem is, mert erre a mérkőzésre külön nem készültünk, hiszen, mint mondtam korábban már a hétvégi bajnoki találkozóra koncentráltunk. Sajnos ennek a célnak sem tudtunk megfelelni. Kijöttek olyan dolgok, amin változtatni kell. Ezek között van olyan, amin három nap alatt is tudunk, de olyan is, amihez sok türelem kell mind tőlem mind a csapat részéről – értékelt a mérkőzés után Herbert Gábor vezetőedző.

Az orosháziak szombaton 18 órakor zárt kapuk mögött fogadják a Pénzügyőr együttesét az NB I/B keleti csoportjában.