Kézilabda: Kétgólos sikerrel jutott vissza az NB I-be a Csaba - galériával

2022. április 30. 19:45 | Kovács Dávid

A Békéscsabai Előre NKSE 25-23-ra nyert a Kozármisleny SE ellen és matematikailag is bebiztosította feljutását az élvonalba. Papp Bálint együttese továbbra is listavezető és a hátralévő három fordulóban a bajnoki aranyérmet is megszerezheti!

BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–KOZÁRMISLENY SE 25–23 (13–10)
Kézilabda NB I/B-s női mérkőzés, felsőházi rájátszás, Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Gulybán, Juhász D.
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Andróczki 2, Török 1, Kukely A. 7 (4), Mayer 4, Gyimesi 2, Kukely K. 1. Csere: Csizmadia (kapus), Borbély 4, Bencsik 2, Szögi 1, Iván 1, Bucsi. Vezetőedző: Papp Bálint.
KOZÁRMISLENY: Víg – Grénus, Szemmelrock 4, Tobak 2, Scheffer 8, Halász, Markovics. Csere: Tóth I. (kapus), Hornyák D. 6 (3), Szabó P., Brettner 1, Varga N. 1, Imrei 1, Leitner, Bánhidi. Vezetőedző: Kovács Tamás.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

A csabai együttes azzal a céllal lépett pályára, hogy egy újabb sikerrel bebiztosíthatta feljutását az élvonalba. Giricz Laura visszatérhetett sérülése után, de Papp Bálint végül nem kockáztatta a csapatkapitány játékát.

A hazai csapat játékára rányomta a bélyeget a mérkőzés tétje, Bencsik Bojána a 6. percben szerezte az első csabai gólt (1-2). Lassan lendült játékba a házigazda, Szögi Tímea révén sikerült az egyenlítés a 12. percben, ráadásul a feljavuló védekezéssel, egy tízperces kozármislenyi gólcsendet kihasználva négy találatra nőtt a hazai előny (8-4). Sokáig ez volt a legnagyobb különbség a csapatok között, a Baranya megyeiek Scheffer Zsanett révén tartották a lépést ellenfelükkel (11-8). A félidő utolsó másodperceiben Varga Nikolett talált be és alakította ki a 13-10-es állást.

Szoros meccsen sikerült nyernie a csabai csapatnak (Fotó: behir.hu)

A fordulás után is lassan indult a Békéscsaba, Kukely Klára találatával azonban ismét négy találat volt a különbség (16-12). A mérkőzés előtt 4. helyen álló vendégek nem adták fel, Hornyák Bernadett gólajival feljöttek egy gólra (16-15). Az egyenlítés azonban nem sikerült, új lendületet kapott a Csaba, Borbély Márta ismét négyre duzzasztotta a csabai előnyt (19-15). Papp Bálint együttese jól védekezett, és a következő percekben el is döntötte az összecsapást, Borbély gólja végleg lezárta a meccset és a feljutás kérdését (25-19). A vendégek becsülettel küzdöttek az utolsó pillanatig és az utolsó négy találatot ők szerezték.

A Békéscsaba 25-23-ra győzött és bebiztosította a feljutást, a meccs végén pedig jöhetett az ünneplés és a behűtött pezsgők is előkerültek. Papp Bálint együttese a bajnokság végén az aranyérmet is megszerezheti, jelenleg 26 megszerzett ponttal vezeti a tabellát. A gárda egy hét múlva a Pénzügyőr otthonában szerepel majd.

A Békéscsabai Előre NKSE-Kozármisleny SE találkozót kedden 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!