Kezdődik a nyári élelmiszerlánc-ellenőrzés

2023. június 17. 09:10 | behir.hu

Pénteken kezdődik és augusztus 11-ig tart a hagyományos nyári élelmiszerlánc-ellenőrzés - mondta az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában az Agrárminisztérium (AM) élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkára.

Nobilis Márton közölte, hogy a szokásos ellenőrzési időszakok közül a nyári a leginkább szerteágazó, hiszen kiterjed a termelőkre, a piacokra, strandbüfékre, táborokra, a "Szedd magad"-akciókra és minden szezonális rendezvényekre. A kormányhivatalok és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei többek között az ételeket és italokat, az élelmiszerek eredetét, a higiéniai előírások teljesítését nézik, a helyszíni akciók mellett laborvizsgálatok is lesznek. 

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy az ellenőrzést nem a minél több büntetés beszedése, hanem a szemléletformálás, a szabálykövetés érdekében szervezik. A tapasztalatok szerint ennek van is értelme, és a büntetések számában is látszik, hogy egyre kevesebb a szabálysértés. A kereskedők, az eladók számítanak a vizsgálatokra, a magyar élelmiszerek a nyári rendezvényeken is megbízhatóak - tette hozzá Nobilis Márton.

Forrás: MTI

További programok »

Gazdaság

Házisertés ASP: minden vizsgált minta negatív eredményt mutatott

Nem talált újabb afrikai sertéspestissel (ASP) fertőzött házisertést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a június elején azonosított szabolcsi kitörés óta. A hatóság tájékoztatása szerint a járványhoz kapcsolódó vizsgálatok során minden levett minta negatív eredményt adott.
08:25
FEL