Két újabb támadóval erősített az Előre

2025. június 27. 14:11 | Kovács Dávid

Folytatódik a labdarúgó NB II rajtjára készülő Békéscsaba 1912 Előre támadó szekciójának megerősítése. Daru Bence Pécsről, Ésik Ákos pedig Kisvárdáról igazolt a lilákhoz – jelentette be a klub pénteken.

Daru Bence a klasszikus középcsatár pozícióba érkezett, aki tapasztalatával, fizikumával és magasságával válhat a csapat oszlopos tagjává. A 31 éves játékos az előző idényben a Kozármisleny, majd a PMFC csapatát erősítette – előbbi együttesben fontos gólokat szerzett és számtalanszor okozott fejtörést az ellenfeleknek. A korábbi többszörös gólkirály egyébként dolgozott már Csató Sándorral és a jobblábas támadó neve mellett 451 mérkőzés szerepel, így a szakmai stáb és a klubvezetés is nagy reményeket fűz játékához.

 

Daru Bence és Pásztor József (Fotó: Békéscsaba 1912 Előre)

 

Szintén a támadó harmad közepén bevethető a fiatal Ésik Ákos, aki Kisvárdáról érkezett egyelőre kölcsönbe. A 19 éves mozgékony és gólérzékeny játékos már az első osztályban is bemutatkozhatott és gólt is szerzett, ezért a fejlődési lehetőség mellett nagy segítségére lehet a liláknak.

 

Ésik Ákos és Pásztor József (Fotó: Békéscsaba 1912 Előre)

 

A klub azt is bejelentette, hogy Kovács Kolos, Tóth Máté és Kohut Máté távozik a csapattól.

 

További programok »

FEL