Keddtől San Marinóba is szabadon lehet utazni oltási igazolással

2021. július 12. 10:00 | behir.hu

Az új megállapodást Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelentette be hétfőn.

A miniszter a bejegyzésben arról is tájékoztatott, hogy részt vesz a Külügyek Tanácsa ülésén Brüsszelben.

– Magyarország a védettségi igazolványok kölcsönös elfogadásáról szóló kétoldalú megállapodást kötött már Szerbiával, Montenegróval, Szlovéniával, a Bahreini Királysággal, Horvátországgal, Törökországgal, Észak-Macedóniával, Csehországgal, Georgiával, Mongóliával, Moldovával, Ciprussal, Szlovákiával, a Marokkói Királysággal, Albániával, Ukrajnával, Kazahsztánnal és San Marinóval, továbbá ugyanilyet köt augusztus 1-től a Zöld-foki Köztársasággal – idézte fel Szijjártó Péter.

A fentieken kívül Magyarország a román védettségi igazolványokat egyoldalúan elismeri.

Forrás: FB/Szijjártó Péter

További programok »

Gazdaság

Kettős képet mutat a hazai uborka-termesztés

Kettős tendencia rajzolódik ki a magyar uborkatermesztésben: miközben a konzervuborka-termőterületek az elmúlt években fokozatosan csökkentek, addig a hajtatott kígyóuborka-ágazat jelentős fejlődésen ment keresztül. A szakemberek szerint a jövőben a siker kulcsa az alkalmazkodóképesség és az innováció lehet.
2026. június 22. 17:44
FEL