Kavics keltette fodrozódás – A Vízművészek ezúttal tárlattal jelentkeztek

17:20 | D. Nagy Bence

Ismét megrendezték a BSZC Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégiumban a Vízművészek délutánját. A 2.0-ás etap újfent a Vízműs tehetségeket hívatott bemutatni, ezúttal egy kiállítás segítségével.

Mint arról januárban beszámoltunk, a BSZC Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégium a szakképzés 75, illetve az iskolaépület fennállásának 100 éves évfordulóját ünnepli ezekben a hónapokban. Ez év elején a Vízművészek délutánján az előadóművészet, március 11-én pedig a vizuális kultúra került az előtérbe – jóllehet a Hobo 80 dalpályázatot megnyerő gyuli Day by Day zenekar vezette fel a megnyitót, mely formáció egyik tagja az iskola diákja.

Fotó: D. Nagy Bence/behir.hu

 

– A kettős jubileum kapcsán fontosnak tartottuk megmutatni, hogy nemcsak műszaki oktatás folyik iskolánkban, hanem a kultúra szinte minden területét lefedve találhatunk tehetséges diákokat, akiknek bemutatkozási lehetőséget szerettünk volna adni – fogalmazott Schnider György igazgató.

Vizuális művészetekről lévén szó, kurátori munkát is igényelt az intézmény Török Árpád termében helyet kapó kiállítás, melyet Sági Zoltán és Novák Attila végzett.

– Valódi művészeti válogatást láthatunk, hiszen nagyjából 20 évet ölel fel ez a tárlat. Egykori és jelenlegi diákok munkái is láthatóak, hiszen az itt elsajátított szakma mellett sokan a képzőművészetekben, a vizualitásban is megtalálták a számításaikat. Az elmúlt 25 évben itt mindenkit tanítottam, ráláttam tehát – kollégáimmal együtt –, hogy miből is lehet meríteni, így a tárlaton fotók, festmények, tervrajzok, sőt képregények is megtekinthetők – összegezte Novák Attila művésztanár.

Fotó: D. Nagy Bence/behir.hu

 

Szűcs Előd idén végez az iskola magasépítő technikus szakán. A szakmai pálya mellett a vizuális kultúra is közel áll hozzá.

– Építészmérnök szeretnék lenni, a BME-n folytatom tanulmányaimat. De emellett szeretek animálással, képregényrajzolással foglalkozni, ezt már kisgyermekkorom óta hozom magammal – mondta el a fiatal, aki a kilencedik művészethez kapcsolódó alkotásaival szerepel a tárlaton.

A kiállítás tizenkét diák munkáit mutatja be, nem egy közülük a technikumi tanulmányokhoz kötődik erősen, de a lokálpatriotizmus erősen jelen van: valaki a leégett István malmot töltené meg élettel, másokat a szabadkígyósi Wenckheim-kastély ihletett meg.

Galéria

 

További programok »

FEL