Solymár Károly Balázs a tárca hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint közölte, a honlapok egyedi igényekre szabottak lesznek.
Az idén már negyedik alkalommal meghirdetett pályázaton mostanáig több mint háromszáz intézmény vett részt.
A jelentkezésekkel megkezdődő pályázati eljárásban kiválasztott újabb száz hazai óvoda és bölcsőde egységes szolgáltatásként, kész arculati elemeket tartalmazó modulokból alakíthatja majd ki saját internetes felületét.
A honlap létrehozására és üzemeltetésére ingyenesen készíti fel a nyertes intézmények kijelölt munkatársát az OkosÓvoda program - tették hozzá.
Hangsúlyozták, hogy a Digitális jólét programnak és Magyarország digitális gyermekvédelmi stratégiájának kiemelt célja a digitális kultúra és kompetencia fejlesztése, a médiatudatosság, a gyermekvédelem és a biztonságos, értékteremtő internethasználat elősegítése.
A pályázó intézmények idén is részt vesznek a Digitális jólét program "DigiMini" kutatásában, amelynek feldolgozott eredményei óvodapedagógusok képzését és továbbképzését segíthetik majd, kiindulópontot adva a digitális médiakörnyezethez kapcsolódó nevelésben, oktatásban - írták.
Arra hívták fel a figyelmet, hogy a gyerekek egyre fiatalabb korban találkoznak először a digitális eszközökkel; a káros tartalmak szűréséért már a bölcsődékben és óvodákban érdemes fejleszteni a felnövekvő generációk megóvásához szükséges képességeket.
Solymár Károly Balázs a közlemény szerint azt mondta: az OkosÓvoda program a digitális gyermekvédelem mellett lehetőséget teremt az intézményi web kiépítésére is, amely mára elengedhetetlenné vált az intézmény és a szülők közötti kommunikációban.
A pályázatról további információk a https://digitalisgyermekvedelem.hu oldalon találhatók, a jelentkezési lapokat június 1. és augusztus 1. között lehet benyújtani - áll az ITM közleményében.
Forrás: MTI