Békés megyei írók, költők, képzőművészek ismét egy asztalnál. Az Elek Tibor által indított Irodalom és képzőművészet következő állomásához érkezett az Ibsenben, ahol a vendég ezúttal Lonovics László festőművész volt.
Az Irodalom és képzőművészet programsorozat célja az, hogy sajátos fénytörésben mutasson be két alkotót, - egy írót és egy képzőművészt -, akik beszélgetnek, reflektálnak egymás műveire. Így a közönség sokszor érdekes metszéspontokat fedezhet fel a különféle alkotások között.
- Vannak akit kimondottan inspirálnak képzőművészeti alkotások, ugye költőket, írókat és fordítva is. Képzőművészt, festőművészt, grafikust is inspirálhat egy-egy vers egy-egy regény, főleg azokat akik illusztrálnak irodalmi alkotásokat, gyerekkönyveket vagy akár felnőtt műveket- hangzott el Elek Tibor irodalomtörténésztől a Körös Irodalmi Társaság elnökétől.
Elek Tibor és Lonovics László már hosszú évek óta követik egymás munkásságát, sőt többször előfordult, hogy a festőművész az irodalomtörténész köteteit illusztrálta.
- Azért is tartom ezt fontosnak, mert az irodalom a verbális kifejezés eszközével él. Ugyanakkor a képzőművészet is a képen túl a képzőművészek is meg tudják fogalmazni az alkotásokhoz való viszonyukat, illetve az irodalomhoz való viszonyukat. És hát természetesen az is a cél, hogy minél több irodalom és képzőművészet szerető közönséget verbuváljunk egy helyre- mondta el a rendezvényen Lonovics László festőművész a Békéstáji Művészeti Társaság elnöke.
Amellett, hogy két művészeti ág keresi egy-egy ilyen est alkalmával a közös találkozási pontokat, a programsorozat érdekességét az is adja, hogy olyan műhelytitkokba pillanthat bele a közönség, melyekre soha nem gondolt volna, amikor olvas vagy éppen néz egy műalkotást.