Időközi választás lesz vasárnap két Békés megyei településen

2017. március 28. 12:46 | Varga Diána

Végegyházán polgármestert, Sarkadon képviselőt választanak.

Időközi polgármester-választást tartanak vasárnap a Békés megyei Végegyházán, Sarkadon pedig egy lemondás miatt megüresedett képviselői helyről dönthetnek a szavazók.

Végegyházán tavaly decemberben elhunyt a független Varchó István Gyula polgármester. A posztért hatan indulnak: Angyal József András, Nagy Gábor, Gyovai Csanád Elek és Kurucsa László függetlenként méretik meg magukat, Vajda Norbert a Jobbik Magyarországért Mozgalom, Gál Ferenc pedig a Magyar Munkáspárt színeiben indul. A névjegyzékben 1130 választásra jogosult szerepel - tájékoztatta Giliczó Pálné jegyző az MTI-t.

Sarkadon az 5. számú egyéni választókerület korábbi, fideszes képviselőjének, az alpolgármesterként is tevékenykedő Vass Györgynek a lemondása miatt kellett kiírni időközi választást. Vass György elköltözik a városból. Helyére hatan pályáznak: Óré Tamás Roland, Oláh József, Debreceni Gábor Tamás, Rácz Kinga és Dávid Csaba függetlenként, Ujj György Imre a Magyar Munkáspárt színeiben. A névjegyzékben 1034-en szerepelnek - mondta Pintér Magdolna jegyző az MTI-nek.

További programok »

Itthon

Ezúttal a 3 és 77 éves köztiek gitároztak a kéken megvilágított Csabagyöngyében

A Ragyogjon kékben! egy amerikai kezdeményezés, amely az autizmussal élő társainkra hívja fel a figyelmet. A nemzetközi akció keretében április 2-án, az autizmus világnapján a világ számos nagyvárosában egy-egy szimbolikus középületet kék fénnyel világítanak meg. Ebből az alkalomból, Békéscsabán idén is közel 80 gitáros adott közös koncertet a Csabagyöngyében.
2026. április 2. 20:21
FEL