Hőség: Békésben is életbe lépett a vörös kód

2025. június 25. 13:13 | behir.hu

Az extrém meleg időjárás miatt a Belügyminisztérium szerda reggeltől csütörtök éjfélig nyolc vármegyére rendelte el a vörös kódot, ami kötelezővé teszi valamennyi szociális intézmény számára a hajléktalan vagy bajba jutott emberek befogadását - jelentette be a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikai államtitkára szerdán.

Fülöp Attila közölte: az intézkedés Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest (Budapest is) és Tolna vármegyére érvényes. Elmondta azt is, hogy a hajléktalanellátó intézmények kihasználtsága országosan 78 százalékos, van hely, így aki rászorul, ellátást kap.

Az államtitkár mindenkit arra kért: ha bajba jutott hajléktalan embert lát, hívja a regionális diszpécserszolgálatot, amely a jelzések alapján azonnal intézkedik.

Az ilyen esetben hívható országos diszpécserszolgálat telefonszáma megtalálható az interneten és a kormányzati webes felületeken - tette hozzá Fülöp Attila.

Forrás: MTI

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL