Hogyan téliesítsük a kutyaházakat a hideg, téli időszakban? A válasz egyszerű!

2025. január 3. 08:22 | Gulyás Gergő

A tél, ezzel együtt a hideg beköszöntével a felelős állattartás fokozottabb figyelmet igényel az állatok biztonsága és egészsége érdekében. Az egyik legfontosabb ilyenkor a kutyaházak szárazon és melegen tartása. A Remény-Lak Állatvédő Egyesületnél kaptunk pár hasznos tanácsot ez ügyben.

A háziállatainkra a hidegebb, téli időszakban még fokozottabb figyelemmel kell lennünk. A magasabb energiatartalmú ételek és a langyos víz biztosítása mellett arra is törekednünk kell, hogy a kutyaházakat melegen és szárazon tartsuk. Bencsik Tiborné, a Remény-Lak Egyesület elnöke is erre hívta fel a figyelmet.

– Sokan azt hiszik, hogy a kisállat, a háziállat nem tud kint megfagyni, de ez egy gyenge immunrendszerű állatnál valós veszély. Mindenképpen érdemes jó minőségű élelmet és egy nap többször is biztosítani neki, lehetőleg langyos, meleg ételt. A vizüket pedig többször kell cserélni egy nap. Nagyon fontos, hogyha kint tartjuk az állatot, akkor a ház szélvédett helyen legyen, szalmával vackoljuk be, és ne tegyünk bele rongyot, mert arra ugyanúgy lecsöpög az állat szőréről a víz és megfagy a rongy – fogalmazott az elnök.

 

Fotó: behir.hu

 

Hozzátette: lehet még hőfüggönyt is venni a kutyaházra, ami nagyon minimális összegű dolog, de bent tartja a hőt. Nem kell hatalmas kutyaház egy nagy termetű kutyának sem, a lényeg, hogy be tudja ő is fűteni, körbe tudjon forogni benne, fel tudjon rendesen állni a házban. Ha egy 2 cm-s hungarocellt végig teszünk a házon, az szépen bent tartja a hőt. Akár így is tudunk védekezni a hideg és a fagyok ellen.

A téli időszakban fel kell készülni a háziállataink melegen tartására, hiszen a felelős állattartás szerves része a mindennapi életünknek. Ilyenkor ne a földre rakjuk a házat, hanem lábakon álljon és fontos, hogy szigetelt legyen a kenel.

További programok »

FEL