Hétfőtől fokozottan ellenőrzi a teherautókat és a buszokat a rendőrség

2021. február 7. 13:30 | behir.hu

Hétfőtől fokozottan ellenőrzi a nehéz tehergépkocsikat és az autóbuszokat a rendőrség a közutakon, Magyarország egész területén - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a rendőrség honlapján.

A közlemény szerint az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) a február 8. és 14. közötti időszakra Truck & Bus elnevezéssel hirdetett fokozott ellenőrzést, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozik.

Az európai szintű ellenőrzés keretében elsősorban a vezetési és pihenőidővel, valamint a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok betartását vizsgálják a rendőrök.

 

Forrás: MTI

További programok »

Kék hírek

Börtön várhat az idős szüleit terrorizáló mezőhegyesi férfira

Többek között aljas indokból elkövetett személyi szabadság megsértése és kapcsolati erőszak miatt emelt vádat a Battonyai Járási Ügyészség egy 48 éves, mezőhegyesi férfival szemben. A büntetett előéletű elkövető éveken át terrorizálta idős szüleit, a bántalmazást pedig egy korábbi felfüggesztett börtönbüntetés sem tudta megállítani.
10:19
FEL