Hétfőtől életbe lép a bejelentővédelmi törvény

2023. december 17. 19:40 | behir.hu

A panasztörvényként is ismert rendeletet a parlament áprilisban fogadta el, célja és a munkavállalók védelme a munkáltatói visszaélésekkel szemben.

A munkahelyi visszaélések bejelentését rendező panasztörvény visszaélés-bejelentési rendszert ír elő. Ennek kiépítése kötelező az ötvennél több dolgozót foglalkoztató vállalatoknak. A cégeknek vasárnap éjfélig kellett teljesíteniük kötelezettségeiket.

A munkahelyen tapasztalt szabálytalanságokat, sérelmeket akár névtelenül is be lehet jelenteni. A visszaélés-bejelentési rendszer célja, hogy bizalmas és biztonságos csatornát biztosítsanak a feltárt jogsértések kivizsgálására, megvédve a bejelentőket az esetleges retorziókkal szemben.

A bejelentővédelmi előírásokat először a legalább 50 főt foglalkoztató állami szerveknek és gazdasági társaságoknak, valamint a legalább 250 főt foglalkoztató gazdasági társaságoknak kellett bevezetniük július 24-én.

December 17-én éjféltől minden, legalább 50 főt foglalkoztató szervezeteek következtek, legyenek akár állami, akár magánkézben.

Forrás: index.hu

További programok »

Munkaügy

Továbbra is dinamikusan nőnek a bérek a friss KSH-adatok szerint

A legfrissebb kereseti adatok továbbra is dinamikus bérkiáramlást jeleznek, ami szinkronban van a minimálbér idei emelésével és megerősíti, hogy a multinacionális nagyvállalati szektorban bevezetett tavaszi bérdöntések is azzal arányosan alakulhattak – állapították meg a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss jelentéséhez fűzött kommentárjukban az MTI-nek nyilatkozó piaci elemzők.
2026. június 18. 07:10
FEL