Helytállt, de kikapott a Csaba

2016. szeptember 28. 18:39 | behir.hu

A női kézilabda NB I-ben az MTK elleni hazai vereség után nehéz feladatot kaptak a csabai kézis lányok. A lila-fehérek 30 perc után még vezettek, de a fordulás után a Dunaújváros fordított és győzött.

A csabai lányok kisebb meglepetésre 15-13-as előnnyel vonulhattak szünetre Dunaújvárosban. A második játékrészben a hazaiak növelték a tempót, fordítottak, így az Előre NKSE négygólos, 28-24 arányú vereséget szenvedett a tavalyi EHF Kupa-győztes otthonában. A lila-fehérek dolgát két kizárás is nehezítette, Jovana Kovacevic a 23., míg Walfisch Mercédesz a 47. percben kapott piros lapot, mindketten összegyűjtötték idő előtt a három 2 perces büntetésüket.

Dunaújvárosi Kohász KA - Békéscsabai Előre NKSE 28:24 (13:15)
Az Előre NKSE gólszerzői: Glusica 7, Vasileuskaya 5, Zöldi-Tóth 3, Diószegi 3, Vukajlovic 3, Gávai 2, Bottó 1