Gyula négy arca - fotópályázatot hirdetett a Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft.

2023. június 23. 18:47 | behir.hu

A Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft. 2023. január 1. és október 31. között fotópályázat keretében várja a város látnivalóit, a belváros bizonyos részletét, illetve természeti környezetét megörökítő képeket. A kiírás egyaránt szól helyieknek és turistáknak.

A második etapban 20 pályázó összesen 149 darab tavaszi, tavaszias hangulatú képet nevezett be. A beérkezett pályázatok többsége az ébredő tavaszi természet szépségére és város épített örökségére fókuszált – a vár és az Almásy-kastély voltak a legkedveltebb témák –, de megjelennek más népszerű látnivalók is.

Az egész éven átnyúló pályázatot végigkísérő, négytagú zsűri a napokban kiválasztotta a tavasz nyertes képét. Bagyinszki Zoltánt, Pénzes Sándort, Rusznyák Csabát, a társaság részéről pedig Komoróczki Aliz ügyvezetőt kérték fel a zsűrizésre.

Márta Fruzsina: „Pálinka” című nyertes képét közzéteszik a Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft. hivatalos, „Gyula, a történelmi fürdőváros” nevet viselő Facebook-oldalán, emellett a fotós pénzdíjban is részesül.

A tavaszi fordulóban fotóklubokból is érkezett képanyag, illetve az Implom József Általános iskola előző felvonásban különdíjjal elismert 3. c osztálya is újra nevezett, a téli indulók közül többen küldtek tavaszi képet is, de mellettük újabb – köztük más településeken pl. Szarvason és Eleken élő – fotósok is becsatlakoztak.

A pályázat természetesen folytatódik. A felhívás továbbra is lehetőséget biztosít amatőr és profi fotósoknak. A pályázókat arra biztatják, hogy egyéni nézőpontjukból, kreativitásukat kibontakoztatva mutassák be városunk számukra legkedveltebb részeit.

A nyári képek beküldési határideje: 2023. augusztus 31.

A szakmai zsűri különdíjat oszt ki azon pályázók körében, akik mind a négy évszak fotóit azonos beállításból készítik el egy kiemelt gyulai látnivalóról.

A kiírók a pályázatokat a fotopalyazat@visitgyula.com e-mail címre várják. A pályázati feltételek részletei megtalálhatóak a visitgyula.com weboldalon.

Forrás: Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft.