Győztes hazai visszatérés – Vólent duplázott az Ajka ellen

2024. augusztus 4. 22:08 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 3–0-ra nyert az FC Ajka ellen a labdarúgó NB II 2. fordulójában, vasárnap este.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–FC AJKA 3–0 (1–0)
Békéscsaba, 1260 néző. Vezette: Farkas Tibor (Sinkovicz Dániel, Szabó Dániel)
BÉKÉSCSABA: Uram – Kuzma, Kovács G., Csató M., Mikló (Kóródi, 71.) – Kővári, Tóth M. (Hulicsár, 79.), Szabó B., Viczián (Hodonicki, 71.) – Czékus (Sármány, 66.), Zádori (Vólent, 66.). Vezetőedző: Csató Sándor
AJKA: Horváth D. – Frák, Tar, Jagodics (Major, 79.), Csemer – Kovács N., Csizmadia Z. (Sejben, 79.), Tóth G. (Borsos, 61.) – Pantovic (Nagy M., 67.), Zsolnai – Szarka (Bobál, 68.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerzők: Kővári (16.), Vólent (85., 91.)

A Békéscsaba 1912 Előre több mint egy év elteltével, 2023 tavasza után játszhatott ismét másodosztályú bajnoki mérkőzést a Kórház utcában. Csató Sándor együttese Kozármislenyben döntetlennel rajtolt, a vendég ajkaiak azonban vereséggel startoltak a Szentlőrinccel szemben. A liláknál két változás volt az előző héthez képest: Póser és Kóródi helyén Uram János és csapatkapitányként Viczián Ádám volt a pályán a kezdő sípszó pillanatában.

A vendégek kezdték veszélyesebben az összecsapást: a 8. percben a korábbi csabai, Nikola Pantovic célozta meg 12 méterről a rövid sarkot, Uram a helyén volt. A hazai csapat rögtön az első helyzetét gólra váltotta: Tóth Máté szöglete után Kővári Róbert egy lecsorgó labdát lőtt vissza 10 méterről, a labda egy ajkai védő lábáról, Horváthot becsapva pattant a hálóba (1–0). Ezt követően az Ajka birtokolta többet a labdát, a házigazda pedig inkább Czékus Ádám megindulásiban reménykedhetett. A 23. percben Szarka Ákos volt közel az egyenlítéshez, Mikló azonban a gólvonal közelében menteni tudott. Tíz perccel később egy csabai ellentámadás okozott veszélyt, Czékus éles szögből vállalkozott, Horváthnak ez nem okozott gondot. Küzdelmes első félidőt láthatott a több mint ezer kilátogató szurkolósereg, nem féltették egymást a játékosok, újabb gól azonban már nem született, így a szünetben a lilák álltak jobban.

A második játékrész csabai lehetőséggel indult, Zádori kapott jó kiugratást, azonban az ötös sarkáról jócskán a hosszú sarok mellé lőtt. Az ajkaiak birtokolták többet a labdát, de helyzetet nem nagyon tudtak kidolgozni, az 58. percben ismét a hazai alakulat szerezhetett volna gólt, Szabó Bálint mintegy 22 méterről lőtt, Horváth látványos vetődéssel csípte el a labdát. Mindkét oldalon frissítettek az edzők, mint később kiderült, ez Csató Sándornak sikerült jobban. A Veszprém vármegyeiek egyszer, a kispadról érkező Borsos Filip csúsztatott a felső lécre. A Zádorit váltó Vólent már a 79. percben is betalálhatott volna, ekkor azonban még a hosszú sarok mellé lőtt. A találkozó a 85. percben dőlt el, amikor Hodonicki és Sármány is betalálhatott volna, végül Vólent Roland lőtt a hálóba (2–0). A hosszabbítás pillanataiban a két cserecsatár hozta össze a harmadik csabai gólt: Sármány Kristóf centerezését Vólent váltotta gólra és állította be a végeredményt (3–0). Az utolsó pillanatokban a vendégek legalább szépíthettek volna, azonban a kovács kezezése miatt megítélt büntető kimaradt: Bobály Gergely jobb alsó sarokra tartó lövését Uram védte.

A Békéscsaba magabiztos sikerrel ünnepelte a másodosztályba való visszatérését szurkolói előtt és két forduló után négy ponttal áll. Csató Sándor csapata a következő fordulóban a két vereséggel rajtoló Soroksárhoz látogat.

Így látták a vezetőedzők

Csató Sándor: Hamar megszereztük a vezetést egy nagyon jó csapat ellen. Védekeznünk kellett, de ezt azt hiszem jól megoldottuk. A második félidőben beszorultunk, el is fáradtunk, de a cserékkel sikerült frissíteni, Vólent Roland is jól szállt be a mérkőzésbe. Örülök, hogy a végén nem kaptunk gólt és mi szereztünk kettőt.

Schindler Szabolcs: A mérkőzés nagy részét kontroll alatt tartottuk, dominált a csapat. A Békéscsaba az első félidőben egyszer lőtt kapura és az meghatározta a találkozó kimenetelét. A második félidőben felborult a pálya, rengeteg lehetőségünk volt, az ellenfél viszont jól kihasználta a lehetőségeit.