Győzött a Békéscsaba Győrben

2017. augusztus 27. 19:16 | Mikóczy Erika

A labdarúgó NB II 6. fordulójának nyitó mérkőzésén a Békéscsaba Mészáros Márk pontos fejesével 1–0-ra győzött az ETO FC Győr otthonában.

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést az ETO, szerette volna meglepni a vendégeket - olvasható az Előre hivatalos web oldalán. A 3. percben egy gyors indítás után lehetőség adódott a vendéglátók előtt, de Dlusztus a helyén volt és kitűnően szorította ki a győri támadót az alapvonal felé. Az 5. perc végén Rokszin kerülte meg Szélpált, aki csak sárga lap árán tudta megállítani. A szabadrúgást védőink semlegesítették, majd rögtön ezután Viczián előtt adódott ígéretes helyzet. A 11. percben Magsföldi szúrt rá egy pontrúgást, Ribánszkinak kellett nyújtózkodnia. A 13. percben Gyurján szaladt el a jobb oldalon, de az utolsó passz előtt a védők szerelték. Az első negyedóra elteltével Gránicz hagyta ott védőit és lőtt a tizenhatos közeléből, Gyurákovics azonban könnyedén védett. A 19. percben Szatmári szerelte mintaszerűen Bagit a büntetőterületen belül. A huszadik perc után némileg beszorultunk, Vadász kétszer is hatalmas bedobással próbálta helyzetbe hozni társait, majd egy sarokrúgás után keletkezett kavarodás a kapunk előtt. A 29. percben ajtó-ablak helyzetbe került Erdélyi, miután Kiss hazaadása gyengére sikerült, szerencsére Ribánszki bravúrral szedte fel a labdát. A 35. percben egy gyors támadás végén Mészáros elé került a labda, aki tétovázás nélkül ballal rúgta rá, de a játékszer elkerülte a győri kaput. Két perccel később Viczián tett ugyanígy, akkor már a hazai hálóőrnek vetődnie kellett. A félidő végét sikerült megnyomnunk és a Gránicz, Gyurján, Nagy Sándor háromszög többször is veszélyeztetett. A játékrész utolsó percében még Pongrácz bombáját kellett Ribánszkinak a kapunk fölé tolnia.

Bekő Balázs cserével kezdte a második félidőt, Vadász helyett Kabát Péter kapott lehetőséget. A 48. percben Viczián vette át jól és körülbelül 26 méterről lőtt a kapu mellé. Az 51. percben Szatmári szögletére Mészáros érkezett óramű pontossággal és a győri védők és kapus mellett fejelt a hálóba: 0-1. Az 57. percben Kabát szabadrúgása szerencsére három támadó előtt is elszállt. Egy perccel később a tizenhatoson belül Szatmári próbálta szerelni Kovácsot, aki túl könnyedén adta meg magát, így Németh Ádám továbbot intett. Az 59. percben Boér Gábor is megkezdte a frissítéseket, Birtalan érkezett Kiss helyére, majd a 64. percben Urbin Péter váltotta Gyurján Bencét. A helyzetre reagálnia kellett az ETO-nak, így Zamostnyt és Beliczkyt is pályára küldte Bekő mester. Zamostny beállása után némileg megélénkültek a győriek, rögtön kétszer is veszélyeztették Ribánszki kapuját. A 73. percben harmadik cserénket is kihasználtuk, Szatmári helyére Eszlátyi állt be. A 77. percben Csizmadia tört be a csabai védők között és okozott zavart, majd Ribánszkit kellett ápolni. Két egységgel később Bagi lövése pattant meg és újra kapusunknak kellett bravúrt bemutatnia. Tíz perccel a vége előtt Ilyés emelt közelről, de a hazai kapus bravúrral védett. A 86. percben Birtalan pontrúgása alig kerülte el a győri kaput, majd egy bedobás után Urbin is eleresztett egyet. A hosszabbításban a meccs emberének, Ribánszki Lászlónak kellett Kabát hatalmas lövését fölő tolnia.

Összességében hatalmas küzdelemben és óriási taktikai csatában húsz év után újra sikerült Győrben legyőzni az ETO-t. Ez az eredmény mindenképpen bizakodásra adhat okot az Előre céljainak elérése érdekében és magabiztosan várhatják a Zalaegerszeget. Kiemelendő, hogy az Előre kapuja immár 428 perce érintetlen.

WKW ETO Győr: Gyurákovics Erik Zoltán, Nagy Ádám, Pongrácz Viktor, Magasföldi József, Bagi István, Csizmadia Zoltán, Gyagya Attila Lehel, Erdélyi László, Vadász Viktor, Kovács Krisztián, Rokszin Ádám. Cserék: Szatmári Zoltán Attila, Beliczky Gergő, Szimcso Viktor, Kabát Péter, Szatmári Lóránd, Zamostny Balázs, Kiliti Róbert.
Vezetőedző: Bekő Balázs

Békéscsaba 1912 Előre: Ribánszki László, Mészáros Márk, Szatmári István, Ilyés Tamás, Gránicz Patrik, Kiss László, Viczián Ádám, Dlusztus András, Nagy Sándor, Szélpál Norbert, Gyurján Bence. Cserék: Máthé Gábor, Zahorán Balázs, Birtalan Botond, Eszlátyi István, Urbin Péter, Fehér Zsolt, Király Patrik.
Vezetőedző: Boér Gábor

Sárgalapok: Szélpál Norbert (5. perc), Gránicz Patrik (10. perc), Gyagya Attila Lehel (85. perc).

Forrás: 1912elore.hu