Gulyás: magántulajdonú gépjárművek kapnak ezentúl 480 forintos áron üzemanyagot

2022. július 30. 11:57 | behir.hu

Csak a magántulajdonú gépjárművek, mezőgazdasági erőgépek, traktorok, valamint a taxik kaphatják a 480 forintos garantált áron az üzemanyagot, a Mol javaslatára, a kormány döntése értelmében - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton, Budapesten.

Gulyás Gergely a Kormányinfón közölte, az ellenőrzés "könnyű és gyors", mert a forgalmi engedélyen vonalkód található és leolvasható.

Elmondta, a rendelet még szombaton megjelenik.

A miniszter a döntést azzal indokolta, hogy karbantartás miatt le kellett állítani a százhalombattai kőolajfinomítót, amely fedezi a magyarországi szükségletek száz százalékát. Hozzátette: az üzemanyagellátást így most importból és a stratégiai készletek negyedének felszabadításából biztosítják.

Forrás: MTI

További programok »

Itthon

A Kossuth szobornál jártak a csabai ovisok – galéria

Már az óvodások is ismerkednek az 1848/49-es forradalom és szabadságharccal, a fiúk a korszak hőseit, a lányok a kézműves feladatokat kedvelik leginkább. Békéscsaba óvodásai pénteken látogattak el Kossuth Lajos szobrához, ahol honvéd hagyományőrzők avatták be őket a múlt pillanataiba.
2026. március 13. 17:40
FEL