Gólpárbajt nyerve lépett feljebb a Mezőmegyer

2024. október 1. 08:20 | Bimbó Lajos

A Békés Vármegyei II-es labdarúgó bajnokság déli csoportjának 5. fordulójában a Mezőmegyer SE az Újkígyósi FC otthonába buszozott szeptember 28-án. Lőrinczi Attila kerete hétgólos mérkőzésen után haza a győzelemért járó pontokat.

Újkígyósi FC–Mezőmegyer SE 3-4 (1-1)

Újkígyósi FC: Borbély Zoltán, Benyó Roland, Dohányos Mihály (Danczik Pál), Budás Gergő, Horváth Róbert (Faragó Bálint), Nagy Gábor (Burkus Róbert), Marik Zoltán (Gedó Marcell), Csiernyik Attila, Csiernyik Mihály, Gazsó József (Tűhegyi Csaba), Dunai Zoltán. Csere: Tóth Pá, Solymoskövi Benjámin. Vezetőedző: Farkas Ferenc.

Mezőmegyer SE: Kun Tamás, Takács Ákos, Lehoczki Szabolcs, Horváth Bence, Benyó Róbert, Séleli Ádám, Láza Dévald (Kurucz Ádám), Ulrich Norbert, Balog Krisztián, Villám Dániel (Brhlik Ádám), Papp Dávid. Vezetőedző: Lőrinczi Attila.

A mezőmegyeri keret az előző fordulóban igencsak kinyitotta a gólcsapot, 1-5-ös eredménnyel utazhatott haza a lőkösházi randevúról. A békéscsabai gárdának ismét csapatbuszba kellett szállnia, hogy bevegye a még pont nélkül álló riválisa kapuját is.

A vendég együttes kiválóan kezdte a találkozót, Balog Krisztián már a 13 minutumban megkezdte a gólgyártást. A hazai gárda azonban ezen a napon nem akarta kiengedni a három pontot a markából, így a 40. percben kiegyenlítette a találkozó állását. 1-1.

A félidei pihenő az újkígyósi keretnek tett jót, pár perccel a kezdés után Budás Gergő második gólját szerezve vette át csapata a mérkőzés vezetését. 2-1.

Lőrinczi Attila együttese azonban nem azért utazott „olyan sokat”, hogy veszni hagyja bajnoki pontjait: Benyő Krisztián előbb kiegyenlítette az állást, majd Balog duplájával ellépett riválisától.

A bajnoki mérkőzést ez hazai gól nyitotta, úgy illett, hogy egy újkígyósi találat zárja, Faragó Bálint lökete állította be a találkozó végeredményét.

A Mezőmegyeri SE megszerezte negyedik győzelmét, amellyel fellépett a tabella negyedik helyére. A békéscsabai alakulat a következő fordulóban a közvetlen rivális Tótkomlósi TC együttesét fogadja.