Galambok és díszállatok a Körösök Völgye Látogatóközpontban

2016. október 6. 16:28 | Mikóczy Erika

A Galamb- és Kisállattenyésztők Egyesülete kétnapos kiállítást szervezett a Körösök Völgye Látogatóközpont nagytermében. Aki csütörtökön nem jutott el, pénteken 8-13 óráig még megnézheti a szebbnél szebb galambokat, madarakat, de láthat tyúkot és nyulat is.

Borbola László építészmérnök, tervező, emellett szenvedélyesen szereti a galambokat; az 1923-ban alapított Galamb- és Kisállattenyésztők Egyesületének 1998 óta az elnöke. Mint elmondta, a kiállítás célja az, hogy az iskolás és óvodás gyerekek is megismerkedjenek ezekkel az állatokkal, amelyekkel egyébként – pláne a lakótelepeken élők – csak ritkán találkozhatnak.

– A kiállításon látható madarak Békés megyében kedvelt fajták, vannak köztük olyanok, amelyeket 150-200 éve Magyarországon tenyésztettek ki, és vannak nemzetközi fajták is. Például a parókás galamb elődeit az ezerötszázas években hozták Indiából a kontinensre holland hajósok, s aztán Angliában és Franciaországban tenyésztették ki a jelenlegi formájára – tudtuk meg Borbola Lászlótól.

Az egyesület elnöke kiemelte, hogy galambot tenyészteni csak úgy lehet, ha valaki azt szívvel-lélekkel csinálja. Kicsi korban kell megszerettetni a galambokat a gyerekekkel, s aztán lesz, aki kedvet kap és a későbbiekben ez az örökös szenvedélyévé válik.

– Nekem történetesen a nagyapám volt galambász, talán tőle örököltem a galambok szeretetét. A galambokkal, a kisállatokkal való foglalkozás egyébként pedig elősegíti a gyerekek rendhez szoktatását, a felelősség-érzetük kialakulását, hisz az állatoknak minden nap enni-inni kell adni és foglalkozni kell velük – tette hozzá Borbola László.

A Körösök Völgye Látogatóközpontban több mint 20 fajta galamb, 10-12 fajta díszbaromfi, papagájok, díszmadarak láthatók, de vannak nyulak is a kiállításon, amelyet október 7-én, pénteken 8 és 13 óra között tekinthetnek meg az érdeklődők.

FEL