Folyamatosan bővül a szolgáltatási szektor Magyarországon

2018. július 8. 15:31 | behir.hu

Évek óta bővül a szolgáltatások teljesítménye Magyarországon, mostanra a teljes gazdaságban négyszer akkora az értéke, mint az iparnak – mondta Csath Magdolna közgazdász szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

Csath Magdolna elmondta, az ipar is jól teljesített az első öt hónapban, és pozitív mérleget hozott. Ennek egyik leghangsúlyosabb részét, a járműipart külön kiemelte, megjegyezve, hogy  Magyarországon elsősorban német vállalatok gyártanak járműveket, így a német gazdasági helyzet jelentős hatással van rájuk.

A külkereskedelem kapcsán megjegyezte, ugyan az export többletet mutat, de ez csökkent, annak hátterében az állhat, hogy nőtt az import aránya a fogyasztás bővülése miatt.

 

Forrás: MTI, hirado.hu

 

További programok »

Gazdaság

Túlfizetés: visszakérhető vagy nem?

A NAV ügyfélszolgálatain az egyik leggyakoribb kérdés, hogy  az adószámla egyenlegéthogyan kell értelmezni: az ügyfél tartozik-e, vagy épp ellenkezőleg,  visszakaphatjapénzét. Alapszabály, hogy csak a túlfizetés összege téríthető vissza, de ha egyidejűlegmás adónemen tartozása van, azt is rendezheti vele, ha erről külön nyilatkozik.
2026. május 12. 06:18
FEL