Feltörték az egyik békéscsabai intézet honlapját és dzsihádista üzenetet tettek ki rá. A feliratot gyorsan töröltették a rendszergazdával, feljelentést sem tettek, de megrázta a munkatársakat az eset.
Rakusz János, a CsabaInformatika.NET munkatársa is rendszeresen készít honlapokat. Mint mondta, a cégénél a honlapokról napi szinten biztonsági mentést készítenek, így könnyen helyreállítható az előző állapot. Hozzátette: a támadások az esetek többségében nem konkrétan annak a cégnek szólnak, amelynek a honlapján kéretlen feliratok jelennek meg. Sokszor külföldi, magyarul nem is tudó fiatalok vagy éppen robotok hekkelnek. A régi típusú honlapok könnyebben feltörhetők, éppen ezért, ha támadnak, azokat veszik célba. A tárhelyszolgáltatótól viszont meg lehet tudni, hogy merről érkezett a támadás.
Szombati Andrea, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője elmondta, az, aki információs rendszerbe a biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ha viszont a bűncselekményt közérdekű közeg ellen követik el, már két évtől nyolc évig terjedhet a szabadságvesztés. Bizonyos esetekben nem büntethető az, aki azelőtt ,,feladja” magát a rendőrségen, mielőtt a bűncselekmény a hatóság tudomására jutott volna.