Felhőtölcsért fotóztak Sarkadon

2020. június 18. 16:31 | Hidvégi Dávid

Egy érdekes jelenséget fényképezett több sarkadi csütörtökön. A képen látható égi tünemény még nem tornádó, hanem tuba, hiszen a képződmény még nem ért földet.

Lassan nincs olyan nap, hogy ne esne az eső és ne érné Békés megyét egy-egy vihar vagy zápor. Csütörtök délután Sarkadon tubát, azaz tornádó-kezdeményt fotóztak. Erről azt érdemes tudni, hogy egy felhőtölcsér, légörvény, mely a benne zajló felhőképződés miatt lesz látható. Földetérése esetén tornádónak nevezzük, ekkor hatalmas pusztítást végezhet, életveszélyessé válhat. A tuba gomolyos szerkezetű felhőből, legtöbbször zivatarfelhőből nyúlik alá. Végül nem lett belőle tornádó, de a jelenséget Gyulán és más, kisebb településeken is látták, bár fényképet nem kaptunk.