Fejlesztések a Sarkadi Kistérségi Járóbeteg Szakellátó Központban

2026. március 25. 07:21 | behir.hu

A Sarkadi Kistérségi Járóbeteg Szakellátó Központban, a Sarkad és Környéke Többcélú Kistérségi Társulás által elnyert Versenyképes Járások című pályázat részeként számos fejlesztés valósult és valósul meg.

A vidéki Magyarország élhetőségének és népességmegtartásának támogatása, a városok és községek kiegyensúlyozott fejlődésének biztosítása, valamint a települések közötti térségi együttműködések ösztönzése érdekében Magyarország Kormánya Versenyképes Járások Programot indított. A Sarkad és Környéke Többcélú Kistérségi Társulás a térségi közszolgáltatások fejlesztésére ebből a keretből több mint 63 millió forintot kapott, amelynek köszönhetően jelentős fejlesztéseket valósíthatott meg. A beruházás célja, hogy a járóbeteg szakellátó központ a megújult technológiai és infrastrukturális megoldásokkal biztosítsa a gyors, pontos és hatékony betegellátást a Sarkadi járás közösségének,

valamint az ellátási területen kívülről érkező pácienseknek. 

 

 Dr. Becsei László, Kónya István, dr. Mokán István és Debreczeni Lajos (fotó: Kónya István Facebook oldala)

 

A fejlesztés részleteit kedden, tájékoztatón mutatta be Kónya István, Békés Vármegyei Térségi Tanácsnok, dr. Mokán István, Sarkad polgármestere, a Sarkad és Környéke Többcélú Kistérségi Társulás elnöke, dr. Becsei László, a Békés Vármegyei Központi Kórház főigazgató-főorvosa és Debreczeni Lajos, a Sarkadi Kistérségi Járóbeteg Szakellátó Központ intézményvezetője. 

A beruházás részeként megújultak a belső terek, korszerű orvostechnikai eszközök kerültek a rendelőkbe, valamint az informatikai rendszert is modernizálták a biztonságosabb és hatékonyabb működés érdekében. A fejlesztés során megvalósult a napelemes rendszer kiépítése, amely hosszú távon fenntarthatóbb működést biztosít az intézmény számára. A fejlesztések hozzájárulnak az egészségügyi szolgáltatások színvonalának emeléséhez, az ellátás hatékonyságának javításához, valamint a korszerűbb és rendezettebb körülmények biztosításához a kistérség betegei számára.

Fotó: Kónya István Facebook oldala

Ezek is érdekelhetik

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL