Falunapon tettek tönkre egy biciklit a kaszaperi duhaj fiatalok

2023. június 29. 12:09 | behir.hu

Társtettesként, csoportosan elkövetett garázdaság bűntette miatt emelt vádat és vádiratában megrovás, valamint próbára bocsátás alkalmazását indítványozta a Gyulai Járási Ügyészség egy 15 éves fiatalkorú fiú és két 19 éves fiatal felnőtt férfi ellen, akik a kaszaperi falunapon tönkretettek egy kerékpárt.

A három fiatal 2022. szeptember 24-én az esti órákban a kaszaperi falunapon szórakozott, valamennyien alkoholt is fogyasztottak. A sértett szintén a falunapon vett részt, 45.000 forint értékű kerékpárját lezáratlanul hagyta a helyszínen. A három fiatal az este folyamán kimentek cigarettázni a diszkónak helyt adó ingatlan elé, ekkor észlelték a sértett lezáratlan kerékpárját is.

Egyikük elkezdett a biciklivel hajtani, mire társa felült annak a csomagtartójára. Ennek végeztével az egyik férfi a járdán a kerékpárt elhajította, míg a fiatalkorú a kerékpárt a járda melletti füves részre dobta, majd visszamentek a diszkóba. Később, amikor ismét kimentek az utcára, közösen többször megtaposták, talppal többször rárúgtak a kerékpár kerekeire és vázára, majd az egyik fiatal felnőtt öngyújtóval meggyújtotta a kerékpár ülését, ezt követően fiatalkorú társával a kerékpárt nekilökték az ott lévő épület melletti korlátnak. Ezután a felnőttkorú terheltek egyike a megrongált kerékpárt felakasztotta az egyik tuja ágára, majd a kerekeit feszítve tovább rongálta a kerékpárt.

A vádlottak erőszakos magatartása következtében a kerékpár első kereke eltörött, abból több küllő kiszakadt a helyéről, a fékbowdenek szintén kiszakadtak, a kerékpár hátsó villája és az ülése eltört, a kerékpárülés megégett, valamint elszakadt a kerékpárlánc, az első sárvédő pedig teljesen eldeformálódott.

A három fiatal által tanúsított kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartás alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást riadalmat keltsen.

Forrás: Békés Vármegyei Főügyészség

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL