Ez is megvan - Negyeddöntős a Békéscsaba

2017. február 21. 22:15 | behir.hu

A Békéscsaba 3-1-re győzött a Béziers otthonában a női röplabda CEV Kupa nyolcaddöntőjének keddi visszavágóján, így kettős sikerrel jutott tovább.

A magyar bajnok és kupagyőztes csabaiak hazai pályán remek játékkal 3-1-re győztek a párharc első meccsén, és a francia bajnoki második helyezett otthonában is kiválóan kezdtek, ugyanis rendkívül szoros csatában, hátrányból fordítva 25-23-ra megnyerték az első szettet. A második játszmában pontosabban támadott a Béziers, és viszonylag simán egyenlített. A harmadik felvonásban a hazaiak jól sáncoltak, a magyar együttes viszont nagyszerűen szervált, óriási küzdelemben, végig vezetve ismét előnybe került (25-22), és a kupasorozat szabálya szerint ezzel el is döntötte a továbbjutást. Mivel a legfontosabb kérdés eldőlt, a negyedik szettet tulajdonképpen feladták a franciák, így a Békéscsaba kettős sikerrel lépett tovább.

A mezőny legeredményesebbje a franciák 17 éves, 194 centi magas svéd ütőjátékosa, Isabelle Haak lett 19 ponttal. Magyar légiósuk, Liliom Rita nyolc pontig jutott. A vendégeknél Szakmáry Gréta és az orosz Irina Szmirnova egyaránt 16, Bodnár Dorottya pedig 11 pontot szerzett. A magyar klubcsapatok közül legutóbb, az 1998/99-es idényben a BSE-nek sikerült a negyeddöntőbe jutnia a CEV Kupában. A csabaiak a fehérorosz Mincsanka Minszk és az olasz Busto Arsizio párharcának továbbjutójával találkoznak a negyeddöntőben. Az első meccset házigazdaként az itáliai együttes nyerte 3-0-ra, a visszavágót szerdán rendezik.

Eredmény, női CEV Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
Béziers (francia) - Linamar-Békéscsaba 1-3 (-23, 18, -22, -9) Továbbjutott: a Békéscsaba kettős győzelemmel, 6-2-es játszmaaránnyal.