A partneri együttműködés keretében a Nemzeti Örökség Intézetének tananyagfeldolgozó módszertanát használva, az egyházmegye anyagi támogatásával keresik fel a jövőben a térség nemzeti és történelmi emlékhelyeit a tanulók.
A tavaly szeptemberben indult és egyre szélesedő program fókuszában a nemzeti emlékezet és az örökségünkhöz való kapcsolódás áll, célja a fiatalok magyarságtudatának, nemzeti identitásának erősítése. Ennek keretében a diákok a nemzeti és történelmi emlékhelyekre történő látogatásuk során a Történelemoktatók Szakmai Egyesülete által összeállított pedagógiai segédanyagokkal dolgozhatják fel a történelmünk kiemelkedő eseményeihez köthető helyszíneken látottakat.
A programot az iskolai közösségek három fázisban valósítják meg: 5-6 órán át tartó, mélyebb előzetes iskolai feldolgozással, amit egynapos helyszíni kirándulás és projektmunka követ az emlékhelyeken, végül az iskolai reflexióval, utófeldolgozással.
Az eseményen részt vett Fekete-Dombi Ildikó, a gyulai kiállítóhelyeket működtető Erkel Ferenc Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, aki elmondta: a program keretében az első iskolai csoportok jövő tavasszal érkeznek a történelmi emlékhelyek között szereplő gyulai várba.
Forrás: Gyulai Erkel Ferenc Kulturális Központ és Múzeum Nonprofit Kft.