Elkezdte működését az online számlarendszer

2018. július 1. 11:46 | behir.hu

Vasárnap kezdi meg működését az online számlarendszer, de a program esetleges nem megfelelő működése miatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) július végéig még nem bírságolja az adatszolgáltatás mulasztását.

A NAV vasárnapi közleményében kiemelte: nem vetnek ki szankciókat azokra a vállalkozásokra, amelyek regisztrálnak, és a számlaadataikat július végéig, utólag eljuttatják a NAV-hoz - írja az MTI.

A számlázó programot használóknál a felkészülés elengedhetetlen része, hogy még időben felvegyék a kapcsolatot a szoftver fejlesztőjével, aki megvizsgálja, kell-e valamin változtatni a szabályos adatszolgáltatáshoz. Az online számla webes felületén nemcsak információk, hanem gyakori kérdésekre összeállított válaszok és tájékoztató videók segítik a felkészülést, lépésről lépésre bemutatva a regisztrációt és az online számlázó használatát - tájékoztatott a NAV.

Varga Mihály pénzügyminiszter korábban hangsúlyozta: a vasárnap induló online számlázás a gazdaságfehérítés újabb fontos állomása. Az adóhivatal azonnali rendelkezésére álló számlaadatok kockázatelemzések és ellenőrzések széles körű lefolytatására adnak lehetőséget.

 

További programok »

Gazdaság

Százezreket érhet a személyi adókedvezmény: videóval segít a NAV

Egyre többen tudják, hogy a személyi adókedvezmény nemcsak rokkantság vagy súlyos fogyatékosság, hanem olyan gyakori betegségek után is jár, mint a cukorbetegség, az endometriózis vagy a laktóz- és gluténérzékenység. Aki év közben nem kérte, most az szja-bevallásában egy összegben is visszaigényelheti a pénzt.
2026. április 1. 18:11
FEL