Szabó Andrea a ’80-as és a ‘90-es években a Békéscsabai Atlétikai Club kiváló gyaloglója volt. Többszörös magyar bajnok és válogatott atléta. Szabó Andrea a legrangosabb nemzetközi sikerét az IBV-n érte el, ahol bronzérmet szerzett.
Fájó szívvel búcsúzik tőle volt edzője, Tóth Sándor, a Békéscsabai Atlétikai Club teljes tagsága, edzői, vezetői, valamint egykori atlétatársai. Emlékét kegyelettel megőrzik.