Elektromos busz érkezik Békéscsabára, egyelőre tesztelésre

2020. augusztus 14. 20:03 | behir.hu

A békési megyeszékhely egy mintaprogramban vesz részt, ennek részeként érkezik a városba a jármű.

A Zöld Busz Demonstrációs Mintaprojekt bemutató rendezvényén vett részt pénteken Zalaegerszegen, a Zala ZONE járműipari tesztpályán Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere és Nagy Ferenc alpolgármester. A rendezvényen Palkovics László innovációs és technológiai miniszter mutatta be a mintaprojekt részleteit, akivel együttműködési megállapodást is aláírtak alá – adta hírül a békési megyeszékhely első embere.

Békéscsaba kedvezményezettként vesz részt ebben az innovatív mintaprojektben, amely keretében a magyar kormány vissza nem térítendő támogatás részeként egy hónapon keresztül egy elektromos hajtású buszt küld Békéscsabára, amely tesztelés céljából vesz majd részt a városi tömegközlekedésben. "Mindannyian felelősek vagyunk a környezetünkért, a károsanyag kibocsájtás csökkentéséért, ezért érdemes vállalnunk a részvételt ebben a projektben" – írta Facebook posztjában Szarvas Péter.

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL