Egy lépésre a döntőtől

2016. április 1. 22:47 | behir.hu

Jászberényben 3-0-ra nyert a BRSE a bajnoki elődöntő második meccsén, így vasárnap Békéscsabán lezárhatja a párharcot.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, az első technikainál 8-5-ös jászberényi előnyt mutatott az eredményjelző. A játszma közepén éledezett a címvédő, majd egy 5-0-s rohanással lezárta a szettet, 25-19-cel született csabai vezetés.

A második felvonás elején beragadt a házigazda, Szakmáryék 8-2-vel nyitottak.  A csabaiak védekezésben is jól dolgoztak, ezzel több könnyű pontot is szereztek. Hatalmas fölénnyel, 25-13-mal már 2-0-ra lépett a Csaba.

A harmadik játszma hozta a legnagyobb küzdelmet. A házigazdák nem engedték el az ellenfelet, sőt, 23-20-nál két pontra kerültek a szépítéstől. Ekkor azonban rontottak a jászberényiek, a BRSE visszajött és Tanja Matic lezárta a találkozót, 26-24 és 3-0 a vége.

A három győzelemig tartó párharc állása 2-0 a Békéscsaba javára, a harmadik mérkőzés vasárnap 16 órakor kezdődik a városi sportcsarnokban.